8 Komedi Film Tavsiyesi

Bugün sizlere çeşitli türleri barındırarak önerdiğimiz film tavsiyeleri dışında. Tek bir tür olarak Komedi filmleri önereceğim. Komedi filmi arayanlara , komedi filmlerini sevenler için derlediğimiz komedi film önerilerimiz sizlerle.

Sizleri daha da bekletmek istemedik ve hemen yeni listemizi oluşturduk. Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

Netflix platformundan izleyebileceğiniz komedi filmlerini sizler için derledik. Bu komedi film tavsiyelerinin yer aldığı yazımızda komedi filmleri yer almaktadır. Daha farklı türlerden film tavsiyeleri için sitemize göz atabilirsiniz. Komedi filmleri severlerin kaçırmayacağı bir liste hazırladık. İyi okumalar !

1)The Meyerowitz Stories

Oscar ödüllü film yapımcısı Noah Baumbach’tan Meyerowitz Hikayeleri (Yeni ve Seçilmiş), Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Elizabeth Marvel ve Emma Thompson’ı içeren tüm yıldız oyuncularla karanlık ve kuru bir komedi.

2)The Incredible Jessica James

Jessica Williams, The Daily Show’daki görev süresinden bu yana hak ettiği kopuşu henüz bulamadı, ancak bağımsız romcom The Incredible Jessica James, o zamandan beri ilk kez bir lider rolüne adım atmamız gerekiyor ve sadece yanıyor ekran. Şimdi, Jessica James’in karakteri, unvanın inanmanıza neden olduğu kadar inanılmaz olmayabilir – aslında oldukça bencil ve naif – ama tutkulu, ham ve hırslı ve Williams sizi hatalarına rağmen sevmenizi sağlıyor. Sürekli büyüleyici Chris O’dan destekleyici bir performans kesinlikle acı vermez ve ikisi de kalp kırılması sularını birlikte sağlıklı ve yeni bir şeye doğru yönlendirmeye çalışırken elektrik kimyasına sahiptir. Seksi, komik ve kesinlikle modern olan The Incredible Jessica James, en düşük ortak paydaya uymayan romcom’da canlandırıcı bir dönüş.

3)A Futile and Stupid Gesture

Eğer bir komedi tutkunuysanız , A Futile ve Stupid Gesture izlemeniz gereken filmlerdendir. Netflix orijinal filmi, Ulusal Lampoon dergisinin kökenlerini, zamansız bir sonla karşılaşmadan önce Animal House ve Caddyshack’ın birlikte yazmasına devam edecek komik bir özgür ruh olan kurucu ortak Doug Kenneygözüyle anlatıyor. Forte, Ulusal Lampoon’un saygısız başlangıçlarını takip ettiği için filmin itici gücüdür ve aktör, komik ve üzücü olan eşit parçalara sahip dinamik bir dönüş sağlar. Ancak Domhnall Gleeson, daha kuru partneri Henry Beard olarak şovu neredeyse çaldı; Cameos, Chevy Chase, Bill Murray, John Belushi ve Gilda Radner gibi zamanların ünlü aktörlerini canlandırdı. Wet Hot American Summer and Role Models film yapımcısı David Wain, bilerek bir gözle yönetiyor, ancak Kenney’in trajedisine özgü dramayı ciddiye alıyor.

4)Olmazsa olmaz : Ölümlü Dünya

Listemizde sadece iki Türk filmi yer almakta ikisi de aynı isimden Ali Atay tarafından yazılmış komedi filmleri. Komediyi ülkemizde sadece küfür kıyamet çeşitli hareketlerle güldürmeyi amaçlanmasından dolayı beğenmiyoruz. Fakat inatla komedi filmi ya da klasikleşen zengin oğlan fakir kız senaryolarıyla döşüyoruz. Bu film belki sizlere komedi ve Türkiye arasındaki kopmuş bağları tekrardan bağlayabilir. Netflix üzerinde yer alan Ölümlü Dünya samimi bir aileyi bizlere sergiliyor. Anadolu Tat 1071 adlı bir restourant işleten ailenin,Anadolu tat 1071 anadolu tat 1071 anadolu tat 1071 1071,1071… . Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanlar dışarıdan oldukça sıradan bir hayat yaşamaktadır. Oysa gerçek hiç de öyle değildir. Mermer ailesi nesilden nesile kiralık katildir ve dünya çapında etkin olan dev bir organizasyon için çalışmaktadır. Ancak organizasyonun kimi kurallarının ihmal edilmesiyle birlikte işler karışır ve ailenin kimliği açığa çıkar. Artık aile pılını pırtını toplayıp yola koyulmalı ve peşlerindeki dev örgütü atlatabilmelidir… Kaçırmayın!

5)Ölümlü Dünya varsa Cinayet Süsü de olmalı!

Geçtiğimiz aylarda Netflix’e gelerek büyük bir izlenmeye ulaşan Cinayet Süsü , benzer kadro ve aynı Yönetmenle Ölümlü Dünya’daki başarıyı elde etmeye çalışmıştır. Bu sefer ki filmde daha iyi bir senaryo olduğunu belirtebilirim. Seri katil tarafından işlenmiş çeşitli cinayetler İstanbul’da gerçekleşmiştir. Medya tarafından iyice bilinirliği artınca yeni bir ekip toplanmış ve bu seri cinayetleri çözme gereksinimindelerdir. Replikler hala dilime dolanıyor. Bu seri cinayeti çözüp suçluyu yakalamak için oldukça keyifli bir süreç işleniyor. Fakat sonu ise güzel mesaj vererek bitiyor. Güzel bir akşam geçirmek isteyenlere keyifli bir film tavsiyedir!

6)RealityHigh 

Komedi filmlerinden hoşlananlar eğer lise temalı dizilerden de hoşlanıyorlarsa, bu film tam onlara göre. Reality High filminin konusu şu şekilde; Dani adında *çok çalışkan(mööö) bir öğrenci, uzun süredir aşık olduğu çocuğa kendini farkettirmeyi sonunda başarır. Fakat çocuğun sosyal medya fenomeni olan sevgilisi bu durumu farkedince oklarını Dani’ye çevirir. Başına geleceklerden bir haber olan kızımız ve komik maceralarını izlediğinizde çok eğleneceğinizden eminiz.

7)Little Evil

Hayallerinin kadınını arayan ve aradığını Samantha adında bir kadında bulan bir adam, adı Garry. Tek istedikleri birlikte mutlu günler geçirmek olan bu çiftin bir tek sıkıntısı vardır. O da Samantha’nın oğlu. Gary üvey oğlu ile arasını ne kadar iyi tutmaya çalışsa da çocuk çok tuhaf davranmaktadır. Gary artık oğlanın küçük bir iblis olduğu kanaatine varmıştır. Evangeline Lily, Adam Scott ve Owen Atlas gibi isimlerin bulunduğu filmin yönetmeni Eli Craig’tir. İlginç ve dikkat çekici konusu ile beğeneceğinizi düşünüyoruz.

8)Amelie 

Hayat neşesini asla kaybetmeyen ve daima mutlu olan bir kadın düşünün. İşte o Amelie. Mutlu olmak için diğer insanların hayatlarını güzelleştirmeye çabalayan Amelie’nin annesi ve babası olmadığı gibi, herhangi bir yakını da yoktur. Yalnızlığını farkedip neşesini kaybetmek üzere olan Amelie, evinde bir kutu bulur ve bu kutunun sahibi keşfetmesiyle aşık olduğunu farkeder. Başrolünde Audrey Tautou’nun oynadığı filmin yönetmeni Jean- Pierre Jeunet’tir. 2001 yılında çıkmış olan bu Fransız filmi komedi ağırlıklı olmakla beraber Frankie Pain, Clotilde Mollet, Dean Baykan gibi isimleri taşımaktadır.

Yazımızın sonuna geldik. Netflix film tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz film tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir