8 Korku Filmi Tavsiyesi

Selamlar Listeki okuyucuları!

Bugün alışılmışın dışında sizlere korku filmleri önereceğim. Çok fazla korku filmi izlemem genelde dönem filmlerini ya da fantastik filmleri severek izlerim. Konularındansa kısa özetler ve oyuncu kadrolarıyla ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Fragmanlardan daha iyi anlayabilirsiniz. Umarım işinize yarar! Hadi başlayalım.

Sizleri daha da bekletmek istemedik ve hemen yeni listemizi oluşturduk. Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

1) A Quiet Place IMDB : 7.7

A Quiet Place sizi öyle derinden etkileyen bir film ki izledikten sonra ister istemez çıt çıkarmamaya çalışırsanız sizleri anlayabiliriz. Yönetmen John Krasinski’nin hem yönettiği hem de eşi Emily Blunt ile başrolleri paylaşıyor.Kıyamet sonrası bir dünyada sese duyarlı yaratıklardan korunmaya çalışarak yaşayan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Bol ödüllü A Quiet Place en iyi korku filmlerinden biri.

2)Get Out IMDB : 7.7

Jordan Peele’in yazıp yönettiği ve “En İyi Orijinal Senaryo” dalında Oscar’ı , “En İyi Film” kategorisinde de adaylık kazanmayı başarıyor.Get Out, son yılların en sıra dışı ve hiç tartışmasız en iyi korku filmlerinden bir tanesi. Alışılmışın dışındaki hikayesi ve aktölerin hafızalara kazınan performanslarıyla öne çıkan Get Out geçtiğimiz yıllarda izlediğimiz en iyi filmlerden bir tanesiydi.

3)The Conjuring IMDB : 7.7

Yazmadan geçemeyeceğimiz filmlerden bir tanesi olan The Conjuring.Klasikleşmiş hikayesiyle listemizde yerini alan Conjuring tutan filmi ile birlikte seriyi devam ettirmiş hatta filmde yer alan rahibe ve bebek hakkında farklı filmler de çekilmiştir. 20 milyon dolarlık bütçesini gişede 15’e katlayarak 318 milyon dolarlık hasılat kazanmayı başaran Korku Seansı, gerçek hikayeden uyarlanmıştır.

4)It IMDB: 7.4

Stephen King yapıtı olan It, yeniden seyircisiyle buluşmak üzere iki bölümden oluşan film olarak karşımıza çıkıyor. Fillmde,Derry’li çocukları en büyük korkularıyla avlayan ürkünç palyaço Pennywise rolünü üstlenen Bill Skarsgård var. Eşsiz bir roman uyarlamasını kaçırlamamalısınız.

5)The Cabin in the Woods IMDB: 7.0

Beş genç, tatil yapmak için ıssız bir ormanın derinliklerindeki kulübeye yerleşir ve olaylar kolayca tahmin edileceği gibi burada başlar. Ormanda kulübe varsa zaten uzak duracaksın, değil mi ? Joss Whedon ve Drew Goddard’ın yazdığı filmin yönetmenliğini Goddard üstlenmiş. Kristen Connolly, Chris Hemsworth ve Anna Hutchison’u başrollerde izliyoruz.

6)Annihilation IMDB: 6.9

Netflix yapımı olan Annihilation daha çok bilim kurgu filmi olarak karşımıza çıkıyor. İçerdiği korku konusundan dolayı da listemizde yer alıyor. Başrolde Natalie Portman olmasından dolayı listemizde yer alması çok doğru bir eleştiri de olabilir. Hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli bölgeye keşif için giden asker kocasının görevden döndüğünde bambaşka biri olduğunu gören bir biyologun, bir sonraki keşif için gönüllü olmasıyla filmimiz başlıyor.

7)The Witch IMDB: 6.8

Tek başıma izlediğim nadir korku filmlerinden bir tanesi diyebilirim. Klasikleşmiş halka ayna vs gibi gece televizyonda gösterilen filmler haricinde çok fazla tercih etmem ama bu film ilgimi çektiği için izlemiştim. Robert Eggers, kolay kolay unutulmayacak bir korku deneyimine imza atmayı başarıyor. Aslında korkunç bir şey olmazken bile bizleri tarifsiz bir tedirginliğin içine sürüklüyor.

8)Goodnight Mommy IMDB: 6.7

Filmin ismini görünce Captain Fantastic’ten bir replik olarak aklıma geliyor böyle sıcak aile filmi gibi ama ne yazık ki bir gerici film ile daha listenin son başlığında sizlerleyiz. Avusturya yapımı Goodnight Mommy, ikiz kardeşler Elias ve Lukas’ın annelerinin geçirdiği kaza sonrası yüz ameliyatı geçirerek eve dönen ve farklı göründüğünü düşünerek gerçek anneleri olup olmadığını sorgulamalarını konu alıyor. Gerilim dozunu hiç düşürmeyen filmin sonunda ise izleyicileri harika bir twist bekliyor.

Yazımızın sonuna geldik. Netflix film tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz film tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir