Ağlamaktan İçinizi Çıkaracak 8 Film

Selamlar değerli Listeki okuyucuları!

Bu listemizde sizin de çok istediğiniz bir içerik hazırladık. Romantik duygusal biyografi size yeni amaçlar fikirler katacak birbirinden değerli 8 film hazırladık. Hepsinde duyguların yoğun işlendiği sizleri hem ağlatacak hem düşündürecek keyifli filmler bekliyor!

Sizleri daha da bekletmek istemedik ve hemen yeni listemizi oluşturduk. Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

1)Her Şeyin Teorisi(The Theory Of Everything)

En sevdiğim en etkilendiğim filmlerden bir tanesiyle listeye başlamak istedim.

Film, modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını ve karısı Jane Hawking ile olan ilişkisini, üniversite döneminden itibaren ele alıyor.

Başrollerin şahane oyunculuğu filme sizi bağlıyor. Eddie Redmayne’ın Stephan Hawking’e gerçekten çok benziyor. Duygular roller alıyor götürüyor. Göz yaşları sel olup devam ediyor. Film bittikten sonra kendinize yeni bir hedef koymanız çok muhtemel. Açıkçası bana sevgi ve hırs bakımından çok şey kattı diyebilirim.

2) Not Defteri (The Notebook)

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi.

Hikaye 1940’ta başlar. Adaya, Allie isimli 17 yaşında bir genç kız gelir. Ailesiyle tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşır. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen büyük bir aşk yaşamaya başlarlar. Ancak onları bekleyen ayrılık, 2. Dünya Savaşı’nın kızışmasıyla birlikte gelir. Film, savaş ve dramı bir araya getiriyor.

Özellikle aşk filmi sevenler kaçırmasın derim.

Olaylar çok farklı ilerliyor. Allie zengin bir kız Noah sıradan bir aile çocuğu yani olayları tahmin etmeniz o kadar da zor değil .Filmde işlenen duyguların tarifini ise tahmin bile edemezsiniz.. Gelin o duyguları beraber yaşayalım

3) Yukarı Bak (Up)

Filmin ilk sahnesi tüm sosyal medyalarda sürekli dolaşan içinizi burkan o 5 dakikayı hepimiz biliyoruz. Arkadaşlıktan aşka giden hayat hikayesini izledikten sonra filmimiz başlıyor .

Hayallerin tam gerçek olacağı sırada gelen zamansız ölümle içimiz burkulur. Kısaca Carl ve 8 yaşındaki Doğa Kaşifi Russell’ın içine düştükleri macerayı ve Carl’ın ölen eşi için yaptıklarını konu ediniyor.

Carl’ın, ölümün aşkı sonlandıramayacağının kanıtı olarak, Ellie’nin hayallerini gerçekleştirmeye çalışacak. Bir animasyondan çok daha ötesi olan film, 2010 yılında “En İyi Animasyon Filmi” dalında Oscar ödülünü kazandı. 

4) Marley ve Ben (Marley & Me)

Filmlerin içerisinde köpek varsa her zaman eğlenceli ve duygusal yönlerini güzel aktarıyorlar. Komik duygusal doğal bir film. Çok fazla akılda kalıcı replikler mesajlar var içerisinde. Başrollerini Jennifer Aniston ve Owen Wilson paylaşıyor. Keyifle izleyebileceğiniz sizi duygulara boğacak güzel bir film.

5)Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars)

John Green’in 2012 yılında yayınladığı ve en çok satanlar bölümününden uzun bir süre çıkmayan romanından uyarlanmış bir yapım.

16 yaşındaki Hazel Grace tiroid kanserine yakalanmış ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında sürekli bir oksijen tüpüyle dolaşmak zorundadır. Hastalığının bir tedavisinin olmadığının bilincindedir. Terapi gruplarından birinde Augustus Waters ile tanışır. Hikayemiz başlar. Hayatın anlamını sorgulayacağınız aşkı keşfedeceğiniz. En önemlisi asla vazgeçmeme fikrini kendinize aşılayacağınız etkileyici bir film.

7)Lion

Etkileyici bir biyografi ve dram filmi ile yine listede karşınızdayız.. Çok fazla biyografi filmi olduğunu düşünsenizde bu filmler gerçekten etkileyici duyguların fazla işlendiği ve mesajların çok fazla verildiği güzel filmler.

Saroo Hindistan kırsalında küçük bir köyde ailesiyle beraber yaşamaktadır. 5 yaşındayken ağabeyiyle çıktığı bir yolculukta ağabeyini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır ve kaybolur. Tren Saroo’yu evinden kilometrelerce uzaktaki, başka bir dilin konuşulduğu Kalküta’ya götürür. 

Artık tamamen farklı bir hayata sahip olan Saroo’nun hikayesini izleyeceğiz.

8)Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi (Hachiko: A Dog’s Story)

Gerçek bir hikayeye dayanan duygusal film ile listemizi tamamlıyoruz. Japonya’da yaşanan ve neredeyse dünyanın her yerinde bilinen bu köpeğin tanınma sebebi ise çok basittir , sadakat. Sahibini her gün tren istasyonunda bekleyen ve onunla beraber evine dönen Hachiko , bir gün sahibinin dönmemesiyle birlikte istasyonda kalmaya devam eder. Evet sahibi dönesiye kadar.. Tam 9 sene istasyonun önünde bekler.. Diyeceklerim bu kadar şimdiden duygular sardı. İyi Seyirler Listeki!

Yazımızın sonuna geldik. Netflix film tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz film tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

2 thoughts on “Ağlamaktan İçinizi Çıkaracak 8 Film

 • 10/04/2021 tarihinde, saat 04:41
  Permalink

  Listeye KUTUP MACERASI ni APOCLYPTO da ekleseydin harika olurdu. Liste guzel birkac film var listeye girmemeliydi ama varligida zarar degil.

  Yanıtla
  • 10/04/2021 tarihinde, saat 11:39
   Permalink

   En yakın zamanda listemizin 2. kısmını yayınlayacağız. Tavsiyelerinizi yeni listemizde kullanacağız

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir