Alpha Film İncelemesi

Selamlar Listeki Okurları, Netflix film incelemelerinde bugün Alpha “Alfa Kurt” filmini önereceğiz. Yazılarımızda spoiler olmadan filmi tanıtıyoruz.

Filmimiz 20 bin yıl önce Avrupa’da üst paleotik çağ döneminde geçiyor. Filmin fragmanını ilk izlediğimde, beni en çok etkileyen şey de filmin geçtiği dönemdi. Özellikle en iyi kısmı; bu film için yeni bir dil oluşturmaları. Klasikleşmiş her dönem filminde İngilizce konuşan film kesitleri yok. Bu ekstra bir özeni gösteriyor. Filmimizde ana konumuza gelmeden diğer çekici unsur ise, köpeğin bu film için özel eğitilmiş bir köpek olması. Sinema yalanları olmadan harika bir görsel şölen sunuyor.

Oyuncular

  • Kodi Smit-McPhe (Keda)
  • Marcin Kowalczyk (Sigma)
  • Natassia Malthe (Rho)
  • Morgan Freeman (Narrator) *seslendirme
  • Mercedes de la Zerda (Nu)

Alpha ( Alfa Kurt) Konusu

Alpha, sürüsüyle beraber ilk kez ava çıkacak genç bir adamın kaybolmasıyla başlayan ve sürüsünden ayrı kalan bir kurt ile kurduğu arkadaşlık konu ediliyor. Kabilesinin en elit grubuyla ilk avına çıktığında uçurumdan sürüklenir. Kendine geldiğinde ise tek başına kaldığını fark eder. Akıl almaz bir dönemde, zorlu ve yabani şartlara karşı hayatta kalmak için mücadele etmesi gerekecektir. Başına gelen bir olay sonucunda yaralanan bir kurt ile yolları karşılaşır. Film buradan sonra artık tam olarak başlar.

Amaçları dondurucu kış gelmeden eve dönebilmektir. Bu filmde bir hayatta kalma, bir eve dönmeye çalışma konusunu izleyeceğiz. Fakat en önemli kısmı ise mızrakla mamut avlanan, kabile yaşamına yeni geçilmiş dönemde bir kurdun evcilleşmesini gözlemleyeceğiz. Aralarındaki dostlukla başlayan köpeklerin artık evcilleşmesi, avlarda, koruma işlerinde kullanılmaya başlandığını göreceğiz.  

Acaba köpekler nasıl eğitildi diye mi düşünüyorsunuz? O zaman kaçırmadan izlemelisiniz. Milattan önce kabile zamanları, farklı hava koşulları, film için özel yaratılan bir dil… Keyifli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir film. İyi seyirler Listeki!

Alpha ( Alfa Kurt) Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir