Amazon Prime Dizi Önerileri

Selamlar Listeki okurları!

Eylül 2020’de Amazon Prime Video ülkemizde hizmete başladı. Sadece 7,90 Tl karşılığında bir ay boyunca Amazon Prime abonesi olunabiliyor. Üstelik ilk ay ücretsiz! 7,90 Tl karşılığında sadece dizi ve film izleme hizmeti değil amazon üzerinden yapacağınız alışverişlerde ertesi gün teslimat garantisi veren prime hizmeti ve Twitch Prime aboneliği de bu pakete dahil. Hatta açıklamaya göre bu fiyat hep sabit kalıcak. Şuan için çok fazla içerik olduğunu söylemek mümkün değil fakat bizler de bu platforma giriş yapıp sizler için dizi tavsiyelerinde bulunduk.

Türkiye platformunda Amazon Prime üzerinden izleyebileceğiniz dizileri derlediğimiz tavsiye listemiz bu platform üzerindeki ilk listemiz olacak. Dizi ve filmler arttıkça bizlerin de sunacağı listeler artacaktır.

1)Fleabag | IMDB: 8,7

Aynı isimli bir oyundan uyarlanan dizi kötü bir aile ilişkisine sahip bir kadının Londra’da kendi ayakları üzerinde durmaya çalışırken karşılaştığı komik ve absürt olayları ele alıyor. Özellikle 2. sezonuyla birlikte çok dikkat çeken dizi 2019 senesinde komedi dalındaki tüm ödülleri kazanmayı başardı. Komedi severlerin kaçırmayacağı izleyen herkesi ekrana bağlayan bir dizi.

2)The Boys | IMDB: 8,7

Amazon Türkiye’ye giriş yapmadan ismini her yerde duyuran bir dizi. Paketi ilk satın aldığımda ben bu diziyi süpürmüştüm. Kısaca süper güçleri olan insanların dünyasındayız. Fakat öyle klasik süper kahraman dizisi olarak düşünmemelisiniz. Bu süper insanların birer suçlu olduğu onların da yozlaşabileceğini anlatan bir hikaye. Bu süper insanlar tarafından hayatlarını kabusa dönüşen 7 insanın gerçeği ortaya çıkarma hedefiyle bir araya gelip beraber atıldıkları bir macerayı aktarıyor. Erdeme sahip olmayan süper kahramanları izleyeceğimiz dizimizin IMDB puanı oldukça yüksek aksiyon komedi ve suç temalarının da işlendiği kaliteli bir yapım.

3)Bosch | IMDB : 8,4

2014 senesinde karşımıza çıkan dizimiz bir Amazon yapımı. Bu sebeple bizler karşısına yeni çıkıyor. Aslında çoğu dizi çok yeni değil. Fakat karşımıza yeni çıkıyor ve seçerken zorluk çekiyoruz. Kitap karakteri olan dedektif Bosch 2014 senesinde Amazon sayesinde ekranlarla buluşuyor. Amazon’un en uzun soluklu yapımlarından bir tanesi konumunda. İlginç kısmı her sezonu sadece tek davaya odaklanması. Diğer dedektif veya suç dizilerinde bu pek görülmeyen bir durum. İnanın hiç sıkıcı olmuyor. Heyecanlı kısmı şu her zaman suçluları yakalayan dedektif bu sefer silahla bir kişiyi öldürünce kendisini savunmak zorunda kalacak böyle de akıp giden dramatik bir suç dizisi.

4)The Tick | IMDB:7,4

Listeyi hazırlarken en dikkatimi çeken olay IMDB puanları oldu. Amazon yapımı dizileri değerlendirip araştırıp izlediklerimi ve sadece gözlemlediklerimi sizlere aktarıyorum. Zaten Türkiye platformunda çoğu dizi henüz yok. Kendi dizilerini daha çok ön planda tutmuşlar. Bunların da puanları gerçekten çok iyi seviyede. Bu şekilde bakıp daha da inceleyince gerçekten kaliteli içerikler olduğunu belirtmem gerekir. Hatta sizlere aktarabilmek için dizileri 2-3 e bölüp yazıyı yazana kadar izlemeye koyulduk. Bunlar arasında kısa sezonlar ya da az bölümler izleyip yazdıklarımız da oldu. Yine de öneri listemize katıyoruz. Bu dizi de konusuyla bizi heyecanlandıranlardan.

Aynı isimli çizgi roman uyarlaması olan dizi bizim dikkatimizi hemen çekti. Küçük yaşta Terror isimli bir kötü insanla karşılaşan ve bunu yıllarca takıntı haline getiren bir kişinin büyüyünce de dünyayı kötülerden arındırmaya çalışmasını konu alıyor. Daha sonradan gerçekten çok tuhaf başka bir süper kahramanla tanışıp birlikte kötülerle mücadelesini bizlere aktarıyor. Komedi ve aksiyon türlerini işleyen dizi bence fragmanına bir göz atıp öyle başlamanızı tavsiye ettiklerimden.

5) Jack Ryan | IMDB :8,1

Bu benim seçtiğim dizilerden bir tanesi. Daha önce filmlerinden bu ismi tanıyoruz. Ben de film mi ya bu diyerek göz atmıştım. Dizisi olduğunu görünce bilmediğime de şaşırdım açıkçası. Hatta daha sonradan öğrendim -malesef- Tom Clancy’nin roman serisinden ilham alınığ ekrana uyarlanmış dizisi. Evet kitap serisi olduğunu bilmiyordum.Aksiyonun dibi diyebilirim. O filmleri diziye dönüştürmüşler öyle şahane. Amazon Prime ile karşımıza çıkan entrikalarla dolu dönemlerin dizisi. CIA çalışanının bir askere dönüşümünü anlatıyor. Aksiyon sahneleri oldukça başarılı. Casusluk ajan savaşları aksiyon sahneleri diye gidiyor dizi…

6)Modern Love | IMDB : 8,0

Çok fazla aksiyon komedi gittik araya romantik türler de sıkıştırmak gerekiyor. Bu izlemediğim dizilerden bir tanesi. Farklı türlerin de yer almasını istediğim için konusunu direkt aktarıyorum. Romantik komedi dizisi olan Modern Love New York Times’ın yayınladığı kişisel makalelerden uyarlanıp kurgulanıyor. Modern çağda sevmek ve sevilmek , arkadaşlığın birlikteliğe dönüşünü , evliliklerin başarısızlıklarını vs olayları konu alıyor.

7)The Man in the High Castle | IMDB: 8,0

Bu diziyi daha önceden takip ediyordum fakat devam ettirememiştim. Takip etme sebebim de kitabını okumuş olup dizi yapılacağını görünce hemen bakmak istemiştim. Kısaca anlatacak olursam 2. Dünya savaşını Naziler kazansaydı olacakları bizlere aktarıyor. Philip K. Dick tarafından yazılan dilimize de Yüksek Şatodaki Adam olarak çevrilen aynı isimli kitap uyarlaması. 2015 senesinde Amazon Prime tarafından uyarlanan dizi dram,bilim kurgu ve gerilim türlerini içeriyor. 1962 senesinde geçen hikayede dünyaya Nazi Almanyası ve Japonya hükmediyor. Paralel evrenler ve paralel gerçeklerin dizinin bilim kurgu kısmını oluşturuyor. 4 sezonluk kusursuz bir dizi. Listenizde ilk sıraya koymalısınız!

8)Good Omens | IMDB : 8,1

Listemizi bu öneriyle bitireceğim. Good Omens yine bir kitap uyarlaması. Özellikle Amazon yapımlarında kitap uyarlamalarını aşırı beğendim. Hali hazırda bir konu hikaye var ve bunu ustalıkla işlemişler. Fantastik komedi dizisi kıyamet temasını işlemekte.Tam bir çerezlik dizi. 6 bölümden oluşan mini bir dizi.Bu dizinin başrolünü, Michael Sheen ve David Tennant paylaşıyor. Dünyanın sonu yaklaşırken bir çocuğun peşine düşen iblisle bir meleğin sıra dışı dostluğunu anlatıyor.

Aslında daha beğendiğim o kadar çok dizi var. Hepsini tek listede aktarmak istemedim. Hem de izlemeden bazılarını yazmak istemiyorum. Bir sonraki Amazon Prime listesinde geri kalan listemdeki dizileri de izleyip sizlere aktaracağım. Umarım beğendiğiniz diziler çıkar. Dİzilerin artmasıyla da yeni içerikleri sizlere sunacağız. Yazacağınız yorumlar ve listelerimizi paylaşmanız bizleri çok mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir