Balkonda Sebze Yetiştir!

Bir arka bahçede büyütmeyi düşünebileceğiniz neredeyse tüm sebzeler, balkon sebze bahçenizde doğru koşullar altında da gelişecektir: Domates,patates,biber,soğan,taze soğan,patlıcan,fasülyeden çileğe kadar her şeyi yetiştirmek mümkün!

Balkonda sebze yetiştirmek için öneriler

Balkon bahçelerinizdeki kaplara ekerken, sentetik toprak kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bunlar konteyner bitkileri için en uygunudur. Sentetik topraklar odun yongaları, turba yosunu, talaş, vermikülit, perlit veya başka herhangi bir sentetik ekim ortamından yapılır.

Toprağı koymadan önce kabın tabanını kaba çakıl ile doldurabilirsiniz. Bu, bitkileriniz için drenajı iyileştirecektir. Bitkileriniz balkon bahçelerinizde dışarı çıktıktan sonra sulamayı unutmadığınızdan emin olun. Bu daha sık olmaz. Günde bir kez sulama gereklidir ve daha fazlası çok fazla olacaktır. Şans eseri, balkonunuzda doğrudan güneş ışığı varsa ve çatısı yoksa, yağmur yağdığı günlerde sulamanız gerekmez.

Nakli kolay herhangi bir sebze konteyner yetiştiriciliği için mükemmeldir. Bununla birlikte, arka bahçeye ekecek olursanız, iç mekanda da tohum çimlendirebilir ve hazır olduklarında balkon sebze bahçenizdeki kaplarınıza nakledebilirsiniz. Balkon sebze bahçeciliği, bitkileriniz bol miktarda nem ve güneş ışığı aldığı sürece çok miktarda sebze verecektir. Sebzelerinizi olgunluğun zirvesindeyken hasat ettiğinizden emin olun. Bu size balkon sebze bahçenizden en iyi tatma sebzeleri verecektir.

Balkonda sebze bahçesi yetiştirmek zor değildir. Sadece kendi arka bahçenizde yapacağınız şeyi yapın, ancak yukarıda listelenen toprak durumuna ve konteyner kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Bunu yaparsanız, balkon bahçeleriniz gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir