Başarılı bir girişimci olmak için 10 ipucu


1. Sağlam Bir İş Planı

Planlama her iş başarısında önemli bir rol oynar. Bir iş planı başlamak için iyi bir yerdir – becerilerinizi ve zayıf yönlerinizi, sunduklarınızı, nasıl benzersiz olduğunu ve teklifinizi nasıl büyütmeyi planladığınızı tanımlayın. Dahası, yanlış gidebilecek herhangi bir şeye ve bununla nasıl başa çıkacağınıza kendinizi zihinsel ve pratik olarak hazırlamaya çalışın. Örneğin, yaralanırsanız ne olur? Müşteriler size bir ay geç ödeme yaparsa ne olur? Hava felaketi sizi etkiliyorsa ne olur? Yoksa güvenilir bir tedarikçi iflas eder mi?

2. Mali zorluklara hazırlanın


Santam başlangıç ​​anketinde görüştüğümüz 600’den fazla küçük işletmenin çoğu, nakit akışının açık ara en büyük zorluğu olduğunu söyledi. Bir aylık masraflar için tasarruf ederek veya genel giderlerinizi nasıl düşürdüğünüz konusunda yaratıcılığınızı artırarak nakit akışı darbeleriyle başa çıkın.

Müşterilere, bir depozitoyu veya peşin ödeme tutarını, hatta bir teşviki ödüyorlarsa indirim sunabilirsiniz – ör. Ürününüzü veya hizmetinizi bir hafta önce teslim ederseniz% 10 daha az ödeyin. Ne yaparsanız yapın, borca ​​son derece dikkat edin – bu, küçük işletme başarısının en büyük katillerinden biridir.

3. Tutumlu olun


Süslü ofislere, pahalı ekipmanlara ve üst düzey pazarlamaya sıçramak için günaha karşı koyun. Şirketinizin geçim kaynağı cüzdanınızda bulunanlara bağlıdır, bu nedenle her rand ve cent üçe kontrol edilmelidir. Düşük bir ek yük sağlayın ve nakit akışınızı etkili bir şekilde yönetin. 1001 günlük hayatta kalanlardan biri için Jamie Pike, ilk başta fiziksel bir dükkandan vazgeçmek ve mallarını bir pazarda satmak anlamına geliyordu; JesseJames tasarım ikilisi için tesislerini diğer küçük işletmelerle paylaşmak demekti.

4. Yardım İstemekten ÇekinmeyinAğ oluşturma, bilgi paylaşımı ve tavsiye için bir sürü kaynak var. Ağ oluşturma sadece yeni iş fırsatları için değil; harika bir destek ve yeni fikirler kaynağı olabilir. Leaderex (ücretsiz ana sınıflar) ve My Biz Expo (belirli bir tarihten önce kayıt yaptırırsanız ücretsiz) gibi etkinliklere katılın. Etrafınızdakilerden (aracı, banka müdürü, ev sahibi veya komşu işletmeler gibi) veya bölgenizdeki çevrimiçi forumlardan ve Facebook topluluk gruplarından tavsiye istemekten çekinmeyin.

5. İnancınızı Güvenilir Bir Danışmana Koyun


Bir aile üyesi, eski patron veya iş arkadaşı veya hatta güvenilir bir çevrimiçi kaynak veya blog olabilir. Bir akıl hocası paha biçilemez bir sondaj panosudur – bulunduğunuz yerde olan biri; Anketimize katılanların% 61,9’unun düzenli, yargılayıcı olmayan check-in’leri yapabileceğiniz birinin mentorları yoktu – ancak mentorların işletmeleri üzerinde önemli ölçüde olumlu bir etkiye sahip olduklarını söyleyenlerin.

Araştırmamıza katılan bir kadın girişimci, “Mentorum beni en büyük korkularımın ötesine itti” dedi. Cooked Inc’den Mariam Jakoet Harris, “Devralacak biri değil” diyor. “Sana yardım edecek ve besleyecek biri.”

6. Kısıtlı bütçeyle pazarlama


Yeni işinizi pazarlamak son derece önemlidir, ancak dünyaya mal olmak zorunda değildir. Sosyal medya sizin dostunuzdur – Facebook’ta iş sayfanızı oluşturmak ücretsizdir ve çevrimiçi arama sıralamanıza yardımcı olacaktır. Web sitenizin URL’sini Google ve Bing gibi arama motorlarına göndermek de tamamen ücretsizdir.

Ayrıca topluluk Facebook gruplarına da dikkat edin – bazıları küçük bir reklam ücreti gerektirirken, diğerleri haftanın belirli günlerinde işletmenizin reklamını yapmanıza izin verir. Pazarlama ile ilgili sonuç, her şeyi ve her şeyi denemektir. Denemeden önce sizin için neyin işe yarayacağını bilemezsiniz.

7. Bir Numaraya Dikkat Edin


Girişimcilik bir yaşam tarzı – 9 ila 5 gün bitti. Bu, kendinizi toprağa doğru çalışmanız gerektiği anlamına gelmez. Düzenli egzersiz yapın, sağlıklı beslenin ve rahatlamak için zaman bulun, yoksa daha az üretken olursunuz. Ankete katılanların% 64’ü, çalışma sorumlulukları nedeniyle aileleri ve arkadaşları ile değerli zamanlarından vazgeçmek zorunda olduklarını söyledi. Zaman yönetimi becerileriniz üzerinde çalışmak, gün içerisinde sevdiklerinizle geçirmek için yeterince zaman ayırmanıza yardımcı olacaktır.

8. Vizyonunuzu Paylaşan Bir Ekip Oluşturun


Çok basit: harika insanlar harika bir şirket kurar. İşletmeniz büyüdükçe, personel almanız gerekebilir. Öncelikle, kültürünüze uyduğundan ve değerlerinizi paylaştıklarından emin olmak için insanlarla tam olarak röportaj yapın. İkincisi, bırakmak zor olabilir, ancak görevlerin nasıl temsil edileceğini öğrenmek önemlidir. Son olarak, insanların klonlarınız olmasını beklemeyin. Yeni görüş ve önerilere açık olun. Eski çalışma yöntemleri hakkında yeni bakış açıları elde etmek her zaman iyidir.

9. Öğrenmeyi Asla Bırakmayın


Kendi işinizi kurmak sürekli bir büyüme ve öğrenme sürecidir. Kendinizi hem pratik hem de duygusal becerilerle zenginleştirmek önemlidir. Hubspot Academy, Udemy ve Inc.edu gibi ücretsiz veya düşük maliyetli e-öğrenme kaynaklarına göz atın.

Proje veya zaman yönetimi becerilerinizi geliştirin, yeni bir yazılım programı öğrenin veya kendi sosyal medya kampanyalarınızı nasıl yürüteceğinizi kendinize öğretin. Ayrıca yönetim, sunum ve motivasyon becerileriniz üzerinde de çalışabilirsiniz. Çok seyahat ediyorsanız, podcast’ler ve TED görüşmeleri gibi şeyler kendinize ilham vermenin ve onları eğitmenin harika yoludur.

10. Girişiminizi Koruyun


En iyi girişimciler risk almaz, riski azaltmaya çalışırlar. Küçük işletme sigortası geçim kaynağınıza bakmanın en iyi yollarından biridir ve düşündüğünüzden daha ekonomiktir (idari bir işletme için Santam ile R162 / m kadar küçük bir fiyattan). Değerli eşyalarınızın ve binalarınızın yangın veya hırsızlık gibi acil durumlarda kapandığından emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir