Dizi Önerileri #1 Banshee

Selamlar Listeki okurları!

Uzun bir aradan sonra yeni yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda Netflix üzerinde çıkan diziler ya hemen popülerliği artıyor ve tüm dünya tarafından hemen tüketiliyor ya da iyi içerikler gelmiyor diyebiliriz. Bu açıklıkta dizi tararken gözümüzün çarptığı bir dizi vardı. “Banshee” . İnternetten dizi izlerken çok çile çekiyorum bu yüzden Netflix, Amazon dışında platformlardan izlemeyi tercih etmiyordum. Fakat buna o kadar çok değen bir dizi buldum ki hemen sizlere tanıtmak istedim.

Banshee 2013 senesinde vizyona girmiş suç, aksiyon ağırlıklı bir dizi. Özellikle şiddet öğeleri bana Sons of Anarchy dizisini anımsattı. Burada motorcular yok yanlış anlaşılmasın… Başrolde gerçek adını öğrenmek için çile çektiğimiz dizide “Lucas Hood” olarak bileceğimiz “Antony Star” var. Kendisine Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee gibi isimler eşlik ediyor.

Konusuna geçmeden önce şunu demeliyim ki bu diziye başladıktan sonra iyi ki başlamışım diyeceksiniz!

Diğer diziler gibi yok iki bölüm sonra güzelleşiyor, sen bir de diğer sezonu gör gibi durumlar kesinlikle yok. Dizi direkt giriş yapıyor ve heyecan ardı ardına kesilmiyor. Tek solukta bitirilecek inanılmaz heyecanlı ve merak uyandırıcı bir dizi. Özellikle dövüş, şiddet sahneleri bambaşka. Şunu da demeliyim ki ilk sezondaki gri puslu çekimler ikinci sezondan itibaren kalmıyor. Diziye bir renk sonunda geliyor…

Dizinin bölümleri bir saat gibi bir süreye sahip. 4 sezon ve 38 bölüme sahip olan Banshee IMDB’de 8,4 gibi etkileyici bir puana da sahip.

Banshee Konusu

Eski bir suçlu olan Hood ile ilk bölümde hapisten çıkışıyla tanışıyoruz. Bir suç işlemiş ve 15 yıl hapis cezasına çarptırılmış. Hapisten çıkmasıyla peşine düşenleri görüyoruz. Ardından Hood’un bir kasabaya gitmesiyle Banshee başlıyor! Eski sevgilisine tam kavuştum derken kendisinin yeni bir hayata,isme ve aileye sahip olduğunu görür. (Bu arada spoiler vermiyorum ilk bölümü biraz anlatarak diziyi tam özetliyorum diyebilirim) Kendisini dönüş yoluna koyacakken bir barda kavgaya karışır. Kavgada soyguncular tarafından öldürülen kasabanın yeni şerifi vardır. Kasabaya yeni gelen şerifi kendisi dışında kimse tanımıyordur. Bu da artık yeni kimlik kazanmasına sebep olacaktır. Kasabanın yeni şerifi suçlu Lucas Hood.

Kasaba oldukça belalı bir kasabadır. Kendi yönetimince çözeceği suçlar, kasabanın belalı isimleri, peşindeki gizemli kişiler(Dizi ilerledikçe ortaya çıkacak ve bambaşka bir atmosfer katacaklar) yeni bir hayat, yeni bir kimlik derken diziyi bitiriyoruz diyebilirim. Kızılderilisinden, nazilere kadar geniş topluluklar bu kasabayı nasıl bulmuş başımıza bela oluyor beraber izliyoruz…

Banshee Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir