Dünyanın En Pahalı 5 Araba Listesi

Dünyadaki en pahalı arabalar sadece araçlardan daha fazlasıdır.Dört tekerleğe sevinç veriyorlar ve egzotik vücut stilleriyle büyülüyolar.Gerçekten harcayacak paranız varsa, en sevdiğiniz otomobil üreticisini sadece sizin için eşsiz bir rüya arabası inşa etmek için kiralayabilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız dünyanın en pahalı 5 arabası..

70 milyon dolar – 1963 Ferrari 250 GTO

Herkes kazananı sever  ve bu yarış arabasının tam da olayı bu! 1963 Ferrari 250 GTO, Tour de France’ı kazandığı için inanılmaz derecede değerli ! Bir araba koleksiyoncusu ve iş adamı olan David MacNeil’e satıldı. 1962-1963’te sadece 32 Ferrari 250 GTO üretildi – bu gerçekten çok nadir bir model.

19 milyon dolar – Bugatti La Voiture Noire

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan türünün tek örneği La Voiture Noire, şimdiye kadar yapılmış en pahalı yeni otomobil olarak gurur duyuyor. Fransız otomobil üreticisi, tek seferlik Chiron tabanlı model için ne kadar ücret aldığını ortaya koymadı, ancak söylentiler 19 milyon dolar civarında bir fiyat etiketine işaret ediyor. Kimin aldığını bile bilmiyoruz. Bazıları bunun eski Volkswagen Grubu patronu Ferdinand Piëch’e ait olduğunu söylüyor; diğerleri futbol yıldızı Cristiano Ronaldo’nun koleksiyonuna eklediğine inanıyor.

Sahibinin kimliği bir sır olarak kalırken, özellikleri iyi bilinir. Fransızca’da “siyah araba” anlamına gelen bir isim olan La Voiture Noire, güçlü Chiron’da bulunan aynı dört turboşarjlı, 8.0 litrelik W16 motor tarafından destekleniyor. Dört tekerleğe 1,500 beygir gücü üretiyor ve bu da onu markanın en hızlı otomobillerinden biri yapıyor .

13 milyon dolar – Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce, ödeyecek kadar kalın bir cüzdanınız varsa size bir şey inşa edecektir. Örneğin Sweptail’i ele alalım. Bir müşterinin sıfırdan görevlendirdiği bir kerelik bir coupe. Tasarımı, süper yatlar dünyasından stil ipuçlarını ödünç alırken markanın klasik modellerinden ilham alıyor. Bu arabanın neredeyse her kısmı benzersizdir ve proje baştan sona dört yıl sürdü, bu da neden yaklaşık 13 milyon dolara mal olduğunu açıklıyor.

8,9 milyon dolar – Bugatti Centodieci

Bugatti, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda La Voiture Noire adlı benzersiz bir 19 milyon dolarlık süper otomobil tanıttığında herkesi şaşırttı. O zaman bilmiyorduk, ama Fransız şirketi zaten bir sonraki şaheseri üzerinde çalışıyordu. Sınırlı sayıda üretilen Chiron tabanlı Centodieci , EB110’a 1990’larda her araba çılgın çocuğun yatak odası duvarını örten bir övgüdür . En azından La Voiture Noire ile karşılaştırıldığında 8,9 milyon dolarlık bir pazarlık.

Centodieci (İtalyancada yüz on anlamına gelen bir isim) Bugatti serisinin diğer üyelerinden daha açısal bir tasarıma sahip. Amblem, EB110’daki gibi at nalı şeklindeki ızgaranın üzerine yerleştirilmiştir ve her bir yan pencerenin arkasındaki beş yuvarlak yuva, iki araba arasında ek bir görsel bağlantı oluşturur. İç mekan Chiron’a çok benziyor, ancak modele özgü trim parçaları, malzemeler ve vurgular alıyor.

Vücut, Chiron ile paylaşılan bir platformu ve 1.600 beygir gücü sağlayacak şekilde ayarlanmış güçlü, dört turbo şarjlı W16 motorunu gizliyor. Bugatti üretimi 10 birimde sınırladı ve her biri otomobilin ilk çıkışını yapmadan önce konuşuldu.

8 milyon dolar – Mercedes-Benz Maybach Exelero

Listemizdeki en pahalı araba olmasa da, Maybach Exelero, bir kerelik statüsü nedeniyle Onurlu Bahisler altında görünmesini sağlıyor. Maybach da 2004 yılında inşa edildi, ancak bu aslında etiket fiyatını daha etkileyici kılıyor.

Enflasyona göre ayarlanan Exelero, bugün ABD’de yaklaşık 10,1 milyon dolara mal olacak ve bu da küçük bir ada ülkesi fiyatına yakın olacak. Para ve Maybach fıstık ezmesi ve jöle kadar yakın ilişkilidir, ancak iki kapılı maliyeti 700hp, ikiz turbo V12 ve lüks olanaklarla daha da haklı çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir