Dünyanın En Pahalı 5 Yemek Listesi

2020’de dünyadaki bu en pahalı yiyecekleri görünce şaşıracaksınız. Güzel yemek, taze deniz ürünleri veya kaliteli et için fiyatlar biraz pahalı gelebilir. Peki ya para gerçekten bir nesne olmasaydı? Dünyanın dört bir yanındaki şefler ve restoran sahipleri, benzersiz bir deneyim isteyenler için orijinal yemek deneyimleri yaratıyorlar.

Fiyat etiketine inanmayabilirsiniz, ancak bu fiyatlar maalesef doğrudur. Bazı durumlarda yiyecekler birden fazla kişiye servis edilir, ancak fiyatlar kişi sayısına göre alınır.

Gelin sizlere 2020’de yer, fiyat, yapılış, şef, vb. dahil olmak üzere dünyanın en pahalı yemeklerini görelim.

1. The Fortress Stilt Fisherman Indulgence

Fiyat:  14.500 $
Konum:  Sri Lanka
Şef:  The fortress resort and spa chefs
Malzemeler:  Nar ve mango

Birisi emeklilik ya da borcunu ödemek yerine yaklaşık 15.000 dolar yemeyi tercih ederse, bu yemek sizin için abartılı tatlıdır. Bu, 24 saat önceden bildirilerek özel istek üzerine yapılır . Bu tatlı İrlanda kreması ile tatlandırılmış İtalyan cassata içerir, nar ve mango kompostosu ile servis edilir. Taban, 80 karat akuamarin taşıyla süslenmiş bir Şampanya sabayonu tarafından yapılır. El işi çikolata balıkçı altına yerleştirilir.

2. Louis XIII Pizza

Fiyat:  9.315 $
Konum:  Salerno, İtalya
Şef:  Renato viola chefs
Malzemeler:  Mozarella di bufala, ıstakoz, havyar

Louis XIII Pizza, pizza sever bir zenginseniz sipariş edebileceğiniz en pahalı yiyeceklerden biridir . Böylece Louis xiii pizzasında paranızı harcayabilirsiniz. Evinizde, İtalya’nın Renato Viola’nın en usta pizza şeflerinden biri tarafından yapılacaktır . Bu pizza sıradan bir pizza değil, dünyanın her yerinden mozzarella di bufala, ıstakoz ve havyar gibi sofistike soslar ve üstüne üstlük, bu pizzanın ziyafeti Remy Martin Cognac Louis XIII ve Champagne Krug Clos du Mesnil 1995 ile servis edilir.

3. Fleur Burger 5000

Fiyat:  5.000 $
Konum:  Las Vegas
Şef:  Keller’s fleur chefs
Malzemeler:  Wagyu eti

Keller’in fleur restoranı, Mandalay Bay Resort and Casino’nun içinde yer almaktadır. En pahalı et bu hamburger lezzetlendirmek için kullanılır, wagyu eti kilo başına yaklaşık 100 $ maliyeti vardır. Ayrıca kilo başına 1,500 dolarlık yer mantarı ekleniyor. Bu yemek aynı zamanda 1995 Chateau Petrus, 2.500 $ değerinde bir şişe ile geliyor.

4. 24k Gold Pizza

Fiyatı:  2.700 $
Yer:  New York
Şef: Industry kitchen chefs
Malzemeler: Stilton peyniri, platin osetra havyarı, kaz ciğeri, 24k altın yaprak ve yer mantarı

New York’un South Street Seaport semtinde bulunan Industry Kitchen’daki 24k Gold Pizza, en pahalı yemeklerden biridir. Bu pizza iki gün önceden sipariş gerektirir ve bu süre sadece üst kabuk için. Bu pizza Stilton peyniri, platin osetra havyarı, kaz ciğeri, yer mantarı ve üstünü açmak için 24 ayar altın yaprakları vardır.

5. The Zillion Dollar Lobster Frittata

Fiyat:  2.000 $
Konum:  New York
Şef:  Norma’s Chefs
Yapımı: Istakoz, Sevruga havyar

Norma’s son derece pahalı bir restoran olmadığı için, New York’taki Norma’s menüsünde bu fiyatta bir ürün bulunması sıra dışı görünebilir. Menüdeki yiyeceklerin çoğu 30 $ civarında. Fakat sevruga havyar, fiyatta büyük bir etkiye sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir