Ev Yapımı Sağlıklı Dondurma

Sıcak aylara girdik fakat dondurma fiyatları almış başını gidiyor! Bizler de Listeki editörleri olarak evde dondurma yapma kararı aldık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda evde denediklerimizin dışarıdakilerden farklı olmadığı hatta çok daha sağlıklı olduğu yönünde fikirlerimiz netleşti. Çok farklı tarifler ve çeşitler var. Bizler basit ve ekonomik olanları tercih ettik. Gerisi hayal gücünüze kalmış. Çikolatayı eritip üzerine kalıplar yapabilir çeşitlendirmek tamamen sizin elinizde. Spor yapan diyet yapan insanlar için harika tarifimize hemen geçelim.

1)Basit Sade Dondurma

Sade tatlı keyifli bir dondurma ile başlayalım istedik.

  • Yarım bardak süt
  • Yarım bardak krema
  • Çeyrek bardak şeker
  • Yarım çay kaşığı vanilya
  • Çok fazla buz
  • Kaya Tuzu (evet tuz)

Bir paket içerisinde şeker krema süt vanilyayı birleştirdikten sonra , farklı bir paket içerisinin içine buz ve kaya tuzunu dolduruyoruz. Tek yapmamız gereken buzların içerisine küçük paketimizi koymak ve karıştırmak! Ev yapımı lezzetli dondurmayı elde etmek bu kadar basit.

2)Meyveden Dondurma

Canım tatlı istedikçe bunu yapıyorum gerçekten çok pratik ve lezzetli. Tamamen doğal olan bu dondurmayı kaçırmamalısınız.

Yapılacak işlem oldukça basit. Geceden 2 muzu dilimleyip buzluğa kaldırmak…

Buzluktan ertesi gün muzlarımızı alıp blender içerisine koyduktan sonra tat vermesi açıısndan bir iki kaşık bal ekleyerek blenderdan geçiriyoruz. Blender işini yapacaktır fakat katı olduğunu düşünüyorsanız biraz süt ekleyebilirsiniz. Fakat kıvama sizler de şaşıracaksınız. Hem lezzetli hem de oldukça sağlıklı olan ferah muzlu dondurmayı mutlaka denemelisiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir