Listeki Dizi Tavsiyeleri #1

Evde kaldığımız bu süreçte ne izleyeceğini bilemeyen yeni tavsiyelere ihtiyacı olanlar doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

Yazımızın Youtube Videosu

Tüm fragmanları derleyip keyifli bir anlatımla sizlere aktardık. Yazyı okumak yerine tüm fragmanları izlerken yorumlarımızı dinleyebilirsiniz!

Kanalımıza Abone olursanız çok seviniriz

1)Our Planet

Evde kal çağrıları yaptığımız süreçte sosyal medya üzerinden birçok şehirde hayvanların şehirlere indiğini görüyoruz. Sürekli farklı insanları suçlayarak bu halde olduğumuzu önlem almamız gerektiğini belirtiyoruz. Fakat hatayı artık kendimizde aramamızın zamanı gelmedi mi?

Bu belgesel ile doğaya ve hayvanlara karşı işlediğimiz suçları görebilme imkanı doğabilir. Eriyen buzullar, çölleşen topraklar, nesilleri tükenen hayvanlar, küresel ısınma derken bu dünya için ne yapabiliriz diye düşünmeye başlıyoruz…

Our Planet harika görseller içeren 8 saatlik bir mini dizi. Dünyamızı farklı bir bakış açısıyla gözlemleyeceksiniz. Belkide şu an geçirdiğimiz dönem bittiğinde bazı şeylerin değişmesi gerektiğini fark edeceğiz.

2)Gotham

Şu zamana kadar o kadar çok Batman filmi izledik. Dc evreninde geçen animasyonlar diziler filmler. Gotham bence farklı bir soluk getiriyor. 5. sezonunda final veren dizi bize Batman’in nasıl Batman’e dönüştüğünü gösteriyor. Ana hikayede Bruce Wayne isimli bir çocuk olarak başlıyor. Komiser Gordon üzerinden işleniyor hikaye. Batman filmlerinden tanıdığımız tüm suçlular ile Gordon’un hikayesi oldukça ilgi çekici. Tam bir polisiye dizisi tek farkı Gotham şehrinde geçmesi.. Sürükleyici , karanlık temanın işlendiği güzel bir dizi.

3)The Last Kingdom

Tarihi diziler zaten listeden de anlaşılacağı gibi favorilerimdir. Özellikle savaş tarih konularını işleyen dizilerden çok keyif alıyorum. The Last Kingdom özellikle Vikings dizisini sevenler için çok keyif verici olacaktır.

Dizi Viking dönemlerinde yıpranan Büyük Britanyanın kuruluş hikayesini anlatıyor. Müzikler ve ortam şahane. Başrol karakterimiz Uthred , babasının Vikinglerle savaşı sonucunda esir olarak alınmış. Bir Viking olarak büyütülmüştür.Fakat Uthred büyüdükten sonra intikam almak ve kendine ait olan toprakları geri kazanmak için İngiltere’ye geri döner. Fakat Wessex kralı ile Vikingler arasında kalan bir kişi olarak kendini bulur. Kaçırmayın derim. Destiny is all…

4)Outlander

Dram,Fantastik,Romantik ilgi çekici konu başlıkları değil mi ?

1945 yılında savaş hemşiresi olan başrol karakterimiz Claire ile eşi İskoçya’da tatildeyken bir anda taşlara dokunması sonucunda kendini 1743 yılının İskoçyasında bulur. Kısacası başına gelmedik kalmaz. Jamie ile evlenmek zorunda kalır ve dizimiz artık başlar…

Şu an başları anlatırken spoiler vermemek için o kadar zor tutuyorum ki kendimi… Başlarına çok durum gelecek bir çok tarihi zamanda geçecek dizi… Amerika, Fransa, İskoçya farklı topraklarda farklı yaşlarda ama o aşk asla bitmeyecek.

Kimi zaman üzüntüden kimi zaman o tutkudan ağlayacaksınız. Fakat bu diziyi çok seveceksiniz!

6)Black Sails

İlkokulda zorla okutulan Define Adası kitabını hatırlayanlar mutlaka vardır. Ya da Karayip Korsanları izleyip gaza gelenler. Bir çok platformda oynanılan korsan oyunları. Evet bu diziden sonra hepsini tekrar oynayıp izlemeye başlayabilirsiniz!

Kısaca dizi Define Adası kitabından 30 yıl öncesini anlatıyor. Kitaptan Billy Robert, Kaptan Flint ve Uzun John Silver karakterlerinin yer aldığı dizi aynı zamanda gerçek tarihte yaşamış Black Flag’den de bildiğimiz Calico Jack Rackham, Anne Bonny, Edward “Blackbeard” Thatch ve Charles Vane gibi karakterleri de işliyor. Dizinin en sevdiğim yanı korsan dönemleri harika yansıyılmış. Korsanlara ait olan bir ada ve bu adayı ele geçirmeye çalışan devletler. Yeterince savaş izleyebiliyoruz. Soluksuz izleyebileceğiniz heyecanlı bir dizi.

7)The Crown

Crown Kraliçe II. Elizabeth’in saltanat dönemini ve hayatını anlatan tarihi bir dizi. Hala hayatta ve tahtta olan birinin öyküsünü izlemek gerçekten de ilgi çekici. Kraliçenin özel hayatı,siyaset, entrikalar,aşk,magazin… Bu kadar uzun süre tahtta kalmış biri olduğunu düşünürseniz dizinin ne kadar uzun bir zaman aralığında geçtiğini tahmin edebilirsiniz. Yirminci yüzyılın ikinci yarısından itibaren hem dünyada yankılanan tarihi olayları hem de hanedanın yaşamını izleme şansınız oluyor. İlerleyen sezonlarda çok sevilen Diana’yı da dizide göreceksiniz. Dizi kostümler,mekanlar ve oyunculuk yönünden çok başarılı. Ben her sezon çıktığında nasıl bittiğini anlayamıyorum. Eğer sizde tarihi dramaları severim diyorsanız mutlaka bir şans verin derim. Hanedanı, kraliçeyi çok daha farklı bir açıdan tanıyacaksınız. Şimdiden iyi seyirler!

Yazımızın sonuna geldik. Netflix dizi tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz dizi tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir