Evde Verimli Vakit Geçirmek İçin Kullanabileceğiniz 10 Online Eğitim Platformu

1. Curious.com

Neredeyse her alanda 25 binden fazla dersin olduğu bu platformun sistemi diğer platformlardan daha farklı. Platform her gün seçeceğiniz konuda size 5, 15 ya da 30 dakikalık içerikler gönderiyor. Tabii ki bu fazla vakit harcamadan  bilgi edinmenizi sağlıyor.

2. Khanacademy.org

Bu platformda ise ilk ve orta okul ile lise seviyesindeki derslerin yer alıyor. Platform tamamen parasız ve Türkçe derslere de yer veriliyor. Çocukların okula gitmedikleri bu dönemde eğitimlerinden geri kalmamaları için bu platformu tavsiye edebiliriz.

3. Udemy

Türk girişimi olan Udemy’de oldukça farklı alanlarda online öğrenim bulunuyor. Sanattan bilime kadar her alanda ufkunuzu açacak eğitimlerin birçoğu ücretsiz. Eğitim süreleri ise hem branşlara aynı zamanda  içeriğine göre değişiyor. Eğitimler bitince sertifika veriliyor. Udemy’de hem Türkçe ile beraber İngilizce eğitimlere ulaşmak mümkün. Dönemsel olarak birtakım eğitimlerde kampanyalar oluyor ve fiyatlar neredeyse yarıya düşüyor.

4. Edx.org

Harvard Üniversitesi ve MIT başta olmak üzere dünya çapında bilinen pek pek çok üniversiteden ve kurumdan online eğitim almanızı sağlayan bu platformda ücretli ve ücretsiz eğitimler bulunuyor. Fiyatlar dolar üzerinden olduğundan öteki online eğitim programlarına göre ücreti biraz daha pahalı. Ücretsiz bir online eğitimin ardından sertifika almak isterseniz cüzi bir miktar ücret ödemelisiniz. 31 değişik kategoride ve yüzlerce farklı başlıkta ders almak mümkün. Neredeyse bütün eğitimler ingilizce olarak veriliyor.

5. Google Dijital Garaj

Kariyerinizi ve kendinizi geliştirmek için en iyi platformlardan biri Google Dijital Garaj. Bu platformda özellikle Google servisleri (Analytics, Adsense, Adwords) konusunda uzmanlaşmak isteyenler için ideal. Bu platformdan dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyenler yararlanabilir. Eğitimler ise tamamen parasız ve sertifikalı.

6. Masterclass

Bu platformda ise çoğu zaman sanat dallarında sanatçılar tarafınca dersler veriliyor. Müzik, resim, drama şeklinde alanlarda uzman kişiler tarafınca verilen online tahsil hizmetleri ücretli. Ancak alınacak eğitimin ve sertifikanın oldukça prestijli olduğunu söylemekte faydavar. Çünkü eğitmenler; Martin Scorsese, Natalie Portman, Dan Brown ve Timbarland benzer biçimde uzman isimler

7. Vizgo Akademi

Vizgo Akademi zengin ve kendini sürekli yenileyen içerikler ile müşterilerinin ihtiyaçlarının ötesine geçebilmeyi hedefleyen, 7×24 gelişimlerini destekleyen bir sistem ile uzaktan eğitimler ve özel eğitim filmi çekimleriyle e-öğrenme sürecini hızlandırarak, her konuda gelişim imkânı sunuyor.

8. İstanbul İşletme Enstitüsü

Bir milyondan fazla kullanıcısı bulunan bu online eğitim platformu değişik alanlarda eğitimler yer alıyor. Eğitimlerin bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz. Platform sizi online eğitimin arkasından sınava tabii tutuyor. Eğer sınavda başarıya ulaşmış olursanız sertifika alıyorsunuz. Serfikanın PDF’i ücretsiz sadece resmi bir belge için cüzi bir miktar ödemeniz gerekiyor.

9. Futurelearn

8 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Futurelearn’de oldukça farklı alanda kurs bulunuyor. Kurslardan bazıları ücretli bazıları ise parasız.Platform, oldukça saygın pek çok üniversitenin katkısıyla ücretsiz online öğrenim hizmeti sunuyor. Sertifikalar ise kurslara göre değişim gösteriyor. Bazıları ücretli olabildiği gibi bazıları ücretli olabiliyor. Öte yandan platform kısa sürede uzmanlar tarafınca çekilmiş olan bir corona virüsü eğitim videosu yayınlayacak.

10. Alison.com

Alison.Com’da da diğer platformlar benzer biçimde birçok eğitim ücretsiz ve sertifikalı. Derslerden kişisel gelişime, hobiden kariyere kadar pek çok alanda kurs alabilirsiniz. Hatta Alison.Com’da son olarak corona virüsü ile alakalı bilgilerin yer aldığı bir “Corona virüsü eğitimi” bile yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir