EVDE YENİ HOBİLER EDİN

Selamlar Listeki okurları

Bugün sizlere evinizde daha verimli geçirebilmeniz için yeni tavsiyeler fikirler vereceğiz. Zamanınızı geçirebileceğiniz gibi yeni beceriler de edinebileceksiniz. Belki de edindiğiniz bu beceriler ileride işiniz olacak. Mutlaka hayatınızın bir noktasında karşılacaksınız.

Evde kalın, zamanınızı değerlendiriz. Koronavirüs dönemini beraber aşacağız.

1)Resim Yapmaya Başla

Bunun için çok yetenekli olmana gerek yok. Pinterestten ilham alabilir, basit resimler,posterler yaratabilirsin. Başlangıç için internette birçok içerik mevcut. Sadece güzel olacak-olmayacak benim yeteneğim yok gibi kaygılardan kurtul ve başla.

2)Çöpleri Değerlendir

Çocukluğumdan beri bebek evlerini çok sevmişimdir. Minyatür nesnelere bayılırım. Çöplere farklı bir gözden baktığımda kendime bir minyatür ev yaratmaya karar verdim. Bunlar tamamen atılacak malzemelerden oluşuyor. Kendiniz veya çocuğunuz için tüketim çılgınlığı çağında almak yerine yaratmayı seçebilirsiniz. Hem çocuğunuzun gelişimi için çok faydalı bir etkinlik hem de evde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Çocuk şart değil tabi 🙂 Kendinize de yapabilirsiniz.

Kendime yaptığım minyatür oda

3)Örgü,nakış,makrome….

Alışveriş sitelerinde gördüğünüz şeyleri çok daha uygun fiyata kendiniz üretebilirsiniz. Bu sene triko bluzlar çok moda ve bizde karantinada bol bol yaptık. Çantalar, giysiler, ev eşyaları… Hayal gücünüze kalmış. Nakış ile duvar süslerini pinterestten görüyordum ve kendim yaptım. Makrome ile saksılıklar yapma fikrini zaten balkon çiçekçiliği yazımızda vermiştik. Hayal gücünüz ve el becerinize göre istediğinizi yapmak size kalmış 🙂

4)Bullet Journal alışkanlığı edinin

Hem hayatınıza daha düzen katmaya yardımcı olacak, hem oluştururken keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bir etkinlik. Hedeflerinizi, planlarınızı not alıp kendinize bir günlük-ajanda oluşturabilirsiniz. Bunları saklamak ve geri dönüp bakmakta çok keyifli olacaktır. Birçok youtuber,blogger bununla ilgili fikirler paylaşıyor. İlham alabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir