Genç Girişimciler İçin Tavsiyeler #2

10 başarılı kendini fazlasıyla ispatlamış ünlü isimlerin, genç girişimciler için olan tavsiyelerini sizler için çevirdik ve derledik.

Kendinize yeni hedefler koyacağınız daha önce bu yollardan geçmiş isimlerin adımlarını takip edebilmeniz için bir seriye başlıyoruz. Genç girişimciler için tavsiyeler! Her hafta gelecek açısından yararlı olacak yeni yazıları sitemizde bulabilirsiniz.

Yazımızın ikinci parçası olan 5 farklı ünlü ismin tavsiyeleri ile devam ediyoruz. Önceki yazımızı okumadıysanız onu da okumanızı tavsiye ederiz!

1)Mark Küba

Adına geniş bir şirket yelpazesi olan bir başka girişimci de Mark Cuban. ABC Shark Tank gerçeklik şovunda yatırımcı olmasının yanı sıra, NBA’ın Dallas Mavericks takımı, Landmark Tiyatrosu ve Magnolia Pictures’ın da sahibi. CreativeLive ile yaptığı bir röportajda, yeni girişimcilere “Hem sevdiğiniz hem de iyi olduğunuz bir şey seçin” tavsiyesinde bulundu.

2) Tony Robbins

Tony Robbins en çok satan kitapları ile ünlüdür, ancak aynı zamanda bir girişimci, hayırsever ve orada en iyi iş ve yaşam stratejistlerinden biridir. Bu sizin için yeterince iyi değilse, aynı zamanda örgütsel geri dönüş, liderlik psikolojisi ve müzakere sanatında da uzmandır. Ona göre, “İş başarısı %80 psikoloji ve %20 mekaniktir.” Onun tavsiyesi, genç girişimcilerin amaçlarına ulaşmak için güçlü ve zayıf yönleri, hedefleri ve stratejileri hakkında net olmaları gerektiğidir. Burada bir görev yönetim yazılımı işe yarayabilir.

3)Arianna Huffington

Arianna Huffington, ünlü çevrimiçi haber ve yayın platformu Huffington Post’un kurucularından ve en çok satan kitap olan Uyku Devrimi’nin yazarıdır. Kısa bir süre önce hayalini kurduğu Thrive Global’i sürdürmek için Huffington Post Şefi’nde Editör olarak görev aldı. Amacı, bu dünyayı stressiz hale getirmek için atölye çalışmaları ve eğitimler yapmaktır. Genç girişimcilere “Muhaliflerle başa çıkmak ve sebat etmek için ürününüze gerçekten inanmanız gerekiyor” diyor.

4)Henry Ford

En başarılı girişimciler bile bir noktada hata yaptılar, ancak gelecekte bu hatalardan kaçınmak için bu hatalardan ders aldılar. Henry Ford bunlardan bir tanesi. Güvenilir danışmanını, hatta diğer araçların popülerlik kazandığını uyaran oğlunu dinlememe hatasını yaptı. Başkalarının geri bildirimlerine dikkat etmemek Ford Şirketi’nin duruşunu vurdu. Ünlü sözü “Bir hata bulamayın; bir çare bulmak ”başarının formülü olduğu kanıtlandı. Girişimcilere bu altın kuralı takip etmelerini ve sorunlardan şikayet etmek yerine çözüm ve alternatifler bulmalarını önermektedir.

5)Jack Ma

Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma, E-ticaret, çevrimiçi para transferleri ve çevrimiçi alışveriş alanlarında uzmanlaşmış bir şirketler grubuna sahiptir. İlk hayatı akademik ve kariyer başarısızlıklarıyla doluydu. Okulda matematikte kötü performans gösterdi ve Harvard tarafından 10 kez reddedildi.

Hikaye burada bitmedi; birçok röportajda iş görüşmelerinde mahvoldu, ancak bu bile kararlı bir kararlılığını kırmak için yeterli değildi. “Asla ölme tutumu”, tüm sıkıntıların üstesinden gelmesine ve onu paçavralardan zenginliğe götüren başarı merdivenine tırmanmasına yardımcı oldu. Tomurcuklanan girişimlere tavsiyesi: “Asla pes etmeyin. Bugün yarın zor, daha kötü olacak, ama yarından sonraki gün güneş olacak. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir