Genç Girişimciler İçin Tavsiyeler

10 başarılı kendini fazlasıyla ispatlamış ünlü isimlerin, genç girişimciler için olan tavsiyelerini sizler için çevirdik ve derledik.

Kendinize yeni hedefler koyacağınız daha önce bu yollardan geçmiş isimlerin adımlarını takip edebilmeniz için bir seriye başlıyoruz. Genç girişimciler için tavsiyeler! Her hafta gelecek açısından yararlı olacak yeni yazıları sitemizde bulabilirsiniz.

Yazımızın ilk parçası olan 5 farklı ünlü ismin tavsiyeleri ile başlayacağız. Gelecek hafta ise diğer 5 isim ile devam edeceğiz!

1)Bill Gates

Çoğu girişimci, mutsuz müşterilerle mücadele etme ihtimalinden kaçınır, ancak Bill Gates onları bir varlık olarak görür. Bill Gates’e göre, “En mutsuz müşterileriniz en büyük öğrenme kaynağınızdır.” Girişiminizin gelişmesini istiyorsanız, hoşnutsuz müşterilerinizin söylediklerine dikkat edin. Bunlar, ürünleriniz ve hizmetlerinizdeki kusurlar hakkında doğru bir şekilde öğrenmeniz için en iyi umudunuzdur, böylece gelecekte bunları kolayca düzeltebilirsiniz.

2) Steve Jobs

Kuşağımızın en büyük yenilikçi ve dehası genç girişimciler için çok sağlam bir tavsiyeye sahiptir. Steve Jobs her zaman detaylara dikkat etti ve kaliteyi her zaman miktarın üstüne koydu. Genç girişimcilerin başarı elde etmek için örneğini takip etmelerini istiyor. “Kalite nicelikten çok daha iyi” sözleri parlak bir şekilde özetliyor. Bir evde koşmak iki kattan çok daha iyi. ” Bunun dışında Steve Jobs’tan girişiminizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek birçok girişimci dersi de alabilirsiniz.

3)Mark Zukerberg

En başarılı genç girişimcilerden biri olan Mark Zukerberg’in “Hızlı hareket et ve hata yap” tavsiyesi kesinlikle sizi şaşırtacak. Startup School’daki amacını şöyle açıklıyor: “Çoğu şirket çok yavaş hareket ederek ve çok hassas olmaya çalışarak berbat durumda. Hızlı hareket ettiğinizde veya böyle bir şey yaptığınızda, her iki tarafta da eşit hatalar yapmak istersiniz. Çok hızlı hareket ederek ve zaman zaman çok yavaş hareket ederek eşit şekilde dağılmış olmamız için bir kültür kurmak istedik. Bu şekilde ortada olduğumuzu biliyoruz. ”

Facebook paydaşlarına yazdığı mektuplardan birinde, “Hızlı hareket etmek daha fazla şey geliştirmemizi ve daha hızlı öğrenmemizi sağlıyor. Bir sözümüz var: “Hızlı hareket et ve bir şeyleri kır.” Fikir şu ki, hiçbir şeyi kırmazsanız, muhtemelen yeterince hızlı hareket etmiyorsunuzdur. ” Facebook Haber Beslemelerini yeniden tasarlayıp olumsuz geri bildirim ve kullanıcılardan geri getirmek için istekler aldığında bile, Facebook orta yolu seçti ve kullanıcılara yeni haberleri korurken eski haber beslemelerine geri çekilme seçeneği sundu. Zaman Çizelgesi özelliği kullanıma sunulduğunda benzer bir strateji kullandılar.

4)Jeff Bezos

Jeff Bezos, Amazon’un CEO’su olarak tanınmasına rağmen, havacılık ve gazeteden havacılık sektörüne kadar pek çok işi de var. Jeff Bezos, dünyanın en zengin adamı olmak için Bill Gates’in yerini aldı. Başarısının arkasındaki sır, müşterilerini her şeyin üstünde tutma yeteneğidir. Sözleri aynı zamanda yaklaşımını da yansıtıyor: “En önemli şey saplantılı bir şekilde müşterilere odaklanmak. Hedefimiz, dünyanın en müşteri merkezli şirketi olmak. ” Genç girişimciler tavsiyesine odaklanırsa, başarı kapılarını da kapatacaktır.

5)Richard Branson

Virgin Group’un kurucusu Richard Branson’un kanatları altında 400’den fazla şirket var. Havayollarından plak mağazalarına kadar Space Travel gibi iddialı iş girişimlerine kadar çeşitli işletmelerle dünyanın en çeşitli iş portföylerinden birine sahiptir. Ona göre, “İş fırsatları otobüs gibidir; her zaman başka bir tane daha geliyor. ” Genç girişimcilerin iş portföylerini olabildiğince çeşitli tutmasını ve her zaman büyük iş fırsatlarına dikkat etmesini istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir