Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu Film İncelemesi

Selamlar Listeki Okurları!

Orjinal ismiyle The Fundamentals of Caring, Netflix Türkiye’de Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu adıyla da bulabileceğiniz samimi bir filmin konusuna değineceğiz. Detaylı film incelemesine geçmeden önce spoiler vermeden konusuna dair birkaç şey yazmak istedim.

Filmde samimi duygular çok fazla işlenmiş. Klasikleşmiş Amerikan yol hikayelerini dramatize edilmiş olarak bize aktardıklarını söyleyebilirim. Oyunculuk gayet iyiydi. Hikayesi olan yol hikayeleri her zaman hoşuma gitmiştir. Sıkıcılıktan uzaklaşmak adına gerektiğinde güldürüp, gerektiğinde dramı işleyip duygulandıran bir filmdi. Zaman geçirmek, aileyle de izlenilebilecek bir Netflix filmi için gayet başarılıydı.

Oyuncular

  • Paul Rudd, Ben Benjamin rolünde
  • Craig Roberts, Trevor rolünde
  • Selena Gomez, Dot rolünde
  • Jennifer Ehle, Elsa rolünde
  • Megan Ferguson, Peaches rolünde
  • Frederick Weller, Bob rolünde
  • Bobby Cannavale, Cash rolünde
  • Julia Denton, Janet rolünde

Fragman

Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu (The Fundamentals of Caring) Konusu

Ben Benjamin (Paul Rudd), kişisel bir trajedi yaşayıp büyük meblağlarda para kaybedince emekliye ayrılmış bir yazardır. Ben, bu sayede kendisini yardıma muhtaç insanlara bakıcılık yaparken bulmuştur. Tekerlekli sandalyeye mahkum 17 yaşındaki Trevor’ın (Craig Roberts), tedavi edilemez ölümcül bir hastalık yüzünden tuvalet temizliği de dahil olmak üzere birilerinin yardımına ihtiyacı vardır. Yolları Bakıcı ve hasta olarak kesişir.

Rob Bernett tarafından Jonathan Evison’un kitabından uyarlanan filmde, trajedisini aşamayan eski yazar tekerlekli sandalyede monoton hayat süren çocuk ile ilişkisi günden güne artar. Hayatında sadece televizyonda çevresindeki güzellikleri not alan Trevor için Ben’in bir fikri vardır. Çevresinde işaretlediği yerleri göreceği güzergahta bir yolculuk.

Birbirlerine ısınan ve alışan ikili, bu yolculuğa çıkmaya karar verir. Yolculuğun amacı dünyanın en büyük çukurunu görebilmektir. Bu yolda En büyük ineği de göreceklerdir. Yolda hayatında ilk kez bir kızla konuşmasından kendine kattığı özgüvene kadar keyifli unsurlar var. Yüzünüzde tatlı bir tebessüm bırakacaktır.

Yolda samimi diyaloglar, eğlenceli filme katılan dram unsurları daha da izlenilir kılıyor. Keyifli vakit geçirebileceğiniz bir film. İyi seyirler Listeki!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir