Keşfeden Doğa Dereköy Kampı

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yer alan bu köy doğa severlerin vazgeçilmez kamp alanlarından bir tanesi. Otobüs ile de gidilebilen bu köyün doğal yaşamını çok seveceksiniz.

Nasıl ulaşılır?

Bizim de yaşadığımız en büyük problem buydu. Araç olmadan ulaşmak biraz zulüm. Kemalpaşa’ya eshot veya dolmuş ile ulaşabiliyorsunuz. Standart tarife geçerli. Kemalpaşa merkezde indikten sonra bu köye giden tek bir otobüs var. Gitmeden bu saatlere göre kendinizi ayarlayın. 768 numaralı araç geçmekte. Nazar köye’de yakın olan bu köy otostopla da ulaşabileceğiniz bir konumda.

Kamp Alanı

Köy merkezinde kahvehanenin sokağından ilerleyince dağa doğru yürüyüşünüz başlıyor. Yürüyüş mesafesi tamamen size kalmış. Yürüyüş yolunun kenarında çok fazla kamp kurabileceğiniz alan bulunmakta. Dereyi takip ederseniz sizi bir alana götürecek telefon orada çekmiyor ama ortamı inanılmaz güzel. Yine de biz burası yerine yol kenarında bir açıklık tercih ediyoruz. Ateş yakma imkanı var. Orman içinde olduğunuz için lütfen ateş yakarken dikkat edin. Dere kenarında inanılmaz yıldız manzarası altında uyumanın tadını çıkarın. Kışın çok soğuk oluyor. Önlemlerinizi almalısınız.

Biz dönüş yolunda otostop tercih ettik. Otoyol bağlantısı olan köyden şehir merkezlerine ulaşmak çok rahatlıkla sağlanabiliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle Haziran-Eylül ayları arasında burada kamp yapılmasına izin verilmiyor. Bir anda kolcunun aracıyla gelip sizi çıkarmasını istemiyorsanız bu aylar içerisinde tercih etmeyiniz.

Biz yaz ayında iki kişi gelmiştik. Ormandan kovulduğumuz bir gündü diye sürekli anlatırım. Ormanda gezdikten sonra otoyolda bulunan bir piknik alanında geceyi geçirmek zorunda kalmıştık.

Ateş yakarken dikkat edin ve her zaman yanınızda su bulundurun.

Harita üzerinden de anlaşılacağı gibi otoyol bağlantısı sayesinde ulaşımın rahat, köyden alışveriş yapıp destek olabileceğiniz bir kamp alanı.

Özet

Harita Koordinatları : 38.3395941,27.4452042
Ulaşım Hatları: 768
Su Kaynağı Mevcut
Kamp Merkezi Değil
Yakındaki Marketler : Köy Bakkalı
Yürüyüş Yolları Mevcut
Issız Dağ Kampı
Listeki/KeşfedenDoğa Puanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir