Keşfeden Doğa Ildır Kampı

Bugün sizlere sahil kampı olarak önerebileceğimiz,ayrıca Keşfeden Doğa’nın göz bebeği olan Ildır kampı hakkında bilgiler vereceğiz.

Sahil ve Yarım ada olmak üzere iki farklı çadır kurabileceğiniz alan mevcut. Mevsime ve kalabalığa göre tercih ediyoruz. Bir taraf sessiz ağaç altı ateş yakmaya müsait. Diğer taraf ise denize sıfır yıldızların altında.

Nasıl ulaşabilirsiniz?

Üçkuyular/İzmir Fahrettin Altay Aktarma Merkezinden Ildır dolmuşuna binerek yaklaşık 40 dk gibi bir sürede Ildır Germiyan’a ulaşabilirsiniz.Ayrıca tekrar Fahrettin Altay Aktarma Merkezinden ÇEŞME-İZMİR otobüsüne binerseniz.Alaçatıda inip oradan Ildır dolmuşlarına binebilirsiniz.Dolmuşlardan ineceğiniz nokta Yalı market.Karşılıklı olarak burada sürekli dolmuşlar geçmektedir.Yalı marketin orada indikten sonra 10 dk yürüyerek kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Kamp Alanı

Kamp alanı Ildır merkeze 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.Alışverişlerini marketlerden yapıp rahatlıkla kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz.Sahil tarafı ince kumdan oluşmaktadır.Neredeyse sahilde hiç taş yok.Bu yüzden sahil tarafında kumun üzerine çadırınızı kurabilirsiniz. Hafta sonları plaja çok fazla yazlıkçı geldiği için gürültüye uyanabilirsiniz.Fakat denize sıfır kurduğunuz çadırınızın kapısını açınca karşılaşacağınız çarşaf gibi denizin verdiği mutluluğu emin olun çoğu şey size yaşatmaz 🙂 Sahil tarafı maalesef çok esmektedir.Fakat bu esinti sayesinde sivrisinekler sizi rahatsız etmiyorlar.

Eğer rüzgardan rahatsız olurum sakin esintisiz bir kamp geçireyim diyorsanız.Hemen koyun öbür tarafında kamp yapabilirsiniz.Buradan denize kumdan giriş yok.Taşlı ve çok sığ olduğu için denize girmek için tekrardan sahil tarafına geçmeniz gerekmektedir.Sahilde ateş yakmak yasaktır.Fakat koyun diğer tarafında kamp yaparsanız orada ateş yakabilirsiniz. Ildır’ın bizi kendine bağladığı en önemli güzelliklerinden biri ise geceleri gökyüzü o kadar açık ki bir bakmışsınız yıldızlara bakıp dalmışsınız ve gün doğumuna şahitlik ediyorsunuz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer hafta içi giderseniz çoğu yeri kamp yapılmaya müsait olarak göreceksiniz.Fakat hafta sonu çok kalabalık olduğu için çadırınızın yerini daha tenha yerlere kurmanızı tavsiye edebiliriz.Aksi takdirde sabah uyandığınızda etrafınızı günübirlikçiler tarafından çevrilmiş bir şekilde görebilirsiniz.Yiyecek stoğu yapmanıza gerek yok.Marketler yürüme mesafesindedir.Sahil tarafında çok fazla rüzgar olduğu için çadırınızı zor kurabilirsiniz.

Özet

Ateş Yakmaya Uygun
Harita Koordinatları : 38.3369163,26.4222409
Ulaşım Hatları: Ildır Dolmuşları
Su Kaynağı Mevcut Değil
Kamp Merkezi Değil
Yakındaki Marketler : Bakkal,Migros,Şok biraz daha uzakta ise Bim
Yürüyüş Yolları Mevcut Değil
Denize Girmeye Uygun
Tuvalet Yok Listeki/KeşfedenDoğa Puanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir