Keşfeden Doğa Karaburun Kampı

Karaburun’da farklı yerlerde kamp kurma şansı elde ettik ama bizi en çok etkileyen Peynirini Mağarası çevresinde kurduğumuz kamptı. Manzarası ve Kamp alanındansa çevrede keşfedilecek o kadar çok yer var ki mutlaka görmeniz gerekiyor.

Nasıl Ulaşılır?

Öncelikle Karaburun’a ulaşmanız gerekmekte. Karaburun İzmir’e biraz uzak kalıyor. Karaburun dolmuşları ile ulaşabilirsiniz. Karaburunda kamp kurulacak inanılmaz güzel yerler var. Aynı zamanda çok fazla ücretli kamp merkezleride bulunmakta. Dediğimiz konuma ulaşmak ise biraz daha zor olucak. Araç olmadan tek yol otostop!

Kamp Alanı

Kamp alanına ulaşmak zor fakat o kadar da güzel bir yer. Eski madenlerin bulunduğu bir alan. Manzarası ise şahane. Yazın gidiyorsanız burası yerine sahili tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Eşsiz manzarası bir sürü keşfedilecek yapılarla çevrili dağda bir yer. Kamp alanı çevresinde odun toplayacağınız yer yok denilecek kadar az. Ama yürüyüşe çıkarsanız çok farklı yapılar keşfedeceksiniz. Belki şansınıza kurumuş odun parçalarına da denk gelebilirsiniz. Kamp alanı yanında çeşme var. En son gittiğimizde bir kuyu vardı.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Odun yok. Ateş yakmanız güç olacaktır. Manzara eşsiz fakat çok rüzgar alıyor. Sahil kenarı olmadığı için de yazın sıcakta boğucu olabilir.

Özet

Ateş Yakmaya Uygun
Harita Koordinatları: 38.6431802,26.4936669,5822
Ulaşım Hatları: Dolmuş
Su Kaynağı Mevcut
Kamp Merkezi Değil
Yakındaki Marketler : Merkezde marketler mevcut. Yürüyüş Yolları Mevcut
Issız Dağ Kampı
Listeki/KeşfedenDoğa Puanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir