Listeki Dizi Tavsiyeleri #3

Selamlar Listeki okurları. Dizi tavsiyelerinde 3. listemizle karşınızdayız. Bu liste de benim için daha özel olan dizileri aktarmaya çalıştım. Genellikle çok fazla popüler olmayan ama mutlaka izlemeniz gereken harika diziler önermeye çalışıyorum. Listeye her türden dizi katmaya çalışıyorum. Kişisel tercihim dönem dizileri dram ve savaş olsa da her alanda dizi izleyip sizlere aktarıyorum.İyi okumalar!

Sizleri daha da bekletmek istemedik ve hemen yeni listemizi oluşturduk. Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

Tavsiye Yazımızın Video Hali

Sizler için tavsiye yazımızı video haline getirdik. Gifler ,özel tasarımlar ve çok daha fazlası ile fragmanları derledik sizler için anlattık!

The Umbrella Academy

İlk önerimize Netflix’in yakın zamanda 2. sezonunu çıkaracağı The Umbrella Academy ile başlıyoruz. Hem heyecanlı hem de sürükleyici bir çizgi roman uyarlaması. Aynı gün doğmuş 7 farklı çocuğu evlatlık edinen sir Reginald bu çocukların özel güçleri olduğunun farkına varır. Her birinin birbirinden farklı özel güçleri vardır. İsimleri ise 1’den 7’ye kadar numaralandırılmıştır. Özel yetenekleri olan bu kardeşlerin küçük yaşta başlayan macerası büyüyünce farklı bir yola girmektedir. Keyifli sürükleyici bir dizi.

Marco Polo

Marco Polo’nun hikayesini az çok bilirsiniz. Bu dizi Venedikli tüccarın oğlu olan Marco’nun hikayesini harika şekilde bizlere yansıtıyor. Atmosfer ve oyunculuk harika. Yolculukları sırasında farklı kültürlerle etkileşime geçen Marco kendini Moğolistan’da bulur. Moğolistan’ın hükümdarı Kubilay Han ile ilişkisi kendi kaderini belirleyecektir. Heyecanlı ve dönemini iyi yansıtan dizi keyifli ancak 2. sezondan sonra devamı gelemeyerek bizleri üzmüştür.

Colony

Yeterince hak ettiği popülerliği alamadığını düşündüğüm Colony dizisi bilim kurgu severlerin kaçırmaması gereken bir dizi. Lost’un yapımcıları tarafından hazırlanmış ve başrolünde Josh Holloway ile Sarah Wayne Callies’i görmekteyiz. Dünya uzaylılar tarafından ele geçirilmiş ve eyaletler kolonilere çevrilmiştir. Katı kuralların yer aldığı eyaletleri işbirlikçi insanlar yönetmektedir. Bowman ailesi ise baş kaldıranlar arasındadır. Uzaylı istilasına rağmen hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini izliyoruz. Sürükleyici heyecanlı uzun soluklu bir dizi. Şiddetle tavsiyemizdir.

The Rain

Bilim kurgu dizileri ile devam ediyoruz bu seferki dizi son başarısıyla popüleriteyi getirmiş enfes bir iskandinav yapımı. İskandinavya halkının ölümcül bir virüse karşı vereceği mücadeleyi seyrediyoruz. Karakterler diziye sizleri bağlıyor. Konuşulan dil ve dizinin geçtiği bölgeler keyif katıyor. İki kardeşin virüsten kurtulmak amacı ile bir sığınağa sığındığını görüyoruz. Üzerinden yıllar geçmiştir ve artık korunaklı sığınaklarında sıkılmaya başlamışlardır. Gerçek dünya ile yüzleşip virüsün gizemini keşfediceklerdir!

Patriot Act with Hasan Minhaj

6. sezonu yayınlanmışken bu Talk şovdan bahsetmemek olmazdı. Çok fazla gündeme gelen Hasan Minhaj Amerika’da yaşayan Hint’li bir Müslüman. Amerika ve dünya üzerinde yaşanan olayları önümüze seriyor. Çevre sorunlarından siyasi problemlere kadar çok fazla konuya değiniyor. Çok fazla bilgi öğrenebileceğiniz gibi çok ta güleceksiniz. Çok eğlenerek izlediğim bir şov. İzlemediyseniz mutlaka göz atın. 20 dakika süren bölümler çok akıcı olabiliyor.

Castlevania 

Netflix tarafından Castlevania adlı oyun serisinden 2017’de uyarlanan bir dizi. Dracula hayatının aşkını bulmuştur. Aşkı insanlar tarafından cadı denilerek yakılmaktadır. Dracula’nın intikamı çok kanlı olur. Amacı tüm insanlığı yok etmektir. Castlevania sürükleyiciliği ve görsellik olarak inanılmaz iyi olmuş. Sahneler fazla kanlı ve harika çizilmiş. Trevor Belmont, Dracula’nın oğlu Alucard ve Dracula işin aksiyon ve görsel kısmını üstlenirken yine Dracula, Isaac ve Hector’un iyi ile kötünün savaşını fazlasıyla iyi şekilde yansıtıyor.

The Last Czars

Netflix’te yayınlanan 6 bölümlük harika bir dizi. Tarihçilerin yorumları ile birlikte dönemi harika yansıtan sahnelerin birleşmesiyle ortaya çıkan bu mini belgesel olarak adlandırabileceğimiz dizide Rusya’yı saran sosyal ayaklanma sonrası yaşanan döneme ışık tutuyor. Nikolay’ı ve hanedanını konu almaktadır. Dizide önemli bir rolü de olan Rus keşiş Rasputin’e değinmektedir. Çar Nikolay’ın tahttan çekilmesini ve Romanovların hapsedilmesini detaylarla ele alıyor. Tarih severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir dizi.

Merlin

Sanırım ilk izlediğim yabancı dizilerden bir tanesi olan Merlin’i önermeden geçemeyeceğim. Küçükken izlediğim dizilerden bir tanesi olarak geçiremiyorum çünkü o zamandan beri dönem dizi ve filmlerine hastayım. Kral Arthur’un hikayesini bilirsiniz. Merlin ise Arthur’a kral olmadan önceki yolculuğuna eşlik etmektedir. Merlin büyücüdür ama ne büyücü.. Birlikte yaşadıkları maceraları konu alan dizi hem eğlenceli hem de bana yaşattığı duygularla öneri listesinde çok önemli bir yer almaktadır.

Alterned Carbon

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Altered Carbon, insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçiyor. Takeshi Kovacs, yıldızlararası savaşçılardan oluşan seçkin bir time mensup bir askerdir. Ancak takım, filizlenen bir isyan sonrası ağır bir yenilgi alınca hayatta kalmayı başaran tek asker Takeshi olur. Takeshi’nin zihni “buz içerisinde” hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında son derece varlıklı bir adam ortaya çıkana kadar dondurulur. Laurens, Takeshi’ye tekrar hayata dönebilmesi için bir şans sunar. Ve sonrasında Takeshi gezegenlerin kaderini değiştirmeye başlar..

Luna Nera

Hikaye bir genç kız ve küçük kardeşinin kasabadan ayrılmak zorunda kalması ve başka açıklanamayan güçleri olan kişilerle karşılaşması anlatılıyor.  İtalyada 17. yy’da geçecek olan, cadıları konu edinen, yazarların francesca manieri, laura paolucci ve tiziana trinia olduğu netflix yapımı. Cadı konuları hoşunuza gidiyorsa bu dizi çok hoşunuza gidebilir. Unutmayın cadılar her zaman etrafımızda olabilir 🙂

Love Death Robot

Fragmanının ilk çıktığı günlerde insanlarda acaba nasıl bir dizi olacak
etkisi yaratan, alışılmışın dışında her bölümü farklı bir hikaye anlatan,
adeta Blackmiror tadında 18 bölümden oluşan bir animasyon dizi. Her bölümü ayrı bir heyecan. Her bölüm yaklaşık 10-20 dk aralığında olmasına rağmen izlerken adeta 3-4 bölümden oluşan bir film serisi etkisi yaratan inanılmaz bir dizi. Şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Yaş sınırına dikkat edin.

DİKKAT: BU DİZİ ANİMASYONA OLAN BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİREBİLİR!

Yazımızın sonuna geldik. Netflix dizi tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz dizi tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir