Listeki Dizi Tavsiyeleri #2

Herkese selam, dizi öneri listelerimizden ikincisinde farklı türlere yer vermeye çalıştım. Fazla popüler olmayan serileri yazmaya çalışıyor olsam da bazen bunları koymasam olmaz dediğim harika yapımlar oluyor. Umarım beğenirsiniz!

Sizleri daha da bekletmek istemedik ve hemen yeni listemizi oluşturduk. Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

After Life

After Life Tony Johnson adlı bir gazetecinin karısını kanserden kaybetmesiyle birlikte hayatındaki değişikliği ele aldığı çerez tadında bir dizi . Dramatik atmosferinin yanı sıra komik unsurlar da barındırmakta . Tony karakterii canlandıran Ricky Gervais stand-up gösterilerinde de olduğu gibi dizide de canlandırdığı karaktere kendinden etkiler bırakmışa benziyor . Çünkü Tony karakteri kendisinin ne düşündüğünü ve insanların dediklerinin veya yaptıklarının aslında ne olduğunu direkt olarak belirten açık sözlü mantıksal bir karakter . Bu dizinin dram ve komedi dışında insanı gerçek hayatla ilgili düşünmeye iten , hayatını iş vb. koşturmacalara harcayan insanlara ders verecek nitelikte içeriklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Win The Wilderness

Tam olarak dizi denmez fakat harika bir yarışma. 6 bölümlük mini seri gerçekten soluksuz izleyeceğiniz bir yapım olmuş. 1985 yılında Alaska’da 15 günde 91 kilometre yürüyen Duane Ose en sonunda bir dağa kendi evini kurmaya başlar. Ev demek yanlış olur aslında şahane bir yapıt. Fakat artık yaşlandıkları için evlerini bir başka çifte devretmek isterler. Alaskada keyifli yarışmalar sonucunda bu harika evi devralma onuruna sadece bir çift ulaşacaktır. Görüntüler, atmosfer ve insanların birbirine yaklaşımı gerçekten keyif verici.

Daredevil

Daredevil Marvel evreninin yapmış olduğu en iyi dizidir diyerek iddialı bir giriş ile yazıya başlıyorum. Daredevil avukat olan Matt Murdock’un hikayesi. Süper kahramanlar olarak nitelendirdiğimiz grupta görme duyusunu yitirmiş bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Aksiyon sahneleri çok keyifli iyi bir Netflix yapımı.

Frontier

Netflix yapımlarından bir tanesi daha.. Başrolünde Jason Momoa var. 3 sezon olarak planlanan dizinin ne yazık ki diğer sezonunun iptal edildiği açıklandı. Fakat atmosfer ve dönem dizileri sevenler için kaçırılmayacak bir seri. 18. yüzyılda geçen dizi Kuzey Amerika’da ki kürk ticareti üzerine kuruluyor. Kürk ticareti, şirketler ve yerliler. Henüz tamamı katledilmemiş Kızılderililer! Hoş bir mücadele iyi bir tarihi dönem dizisi.

Da Vinci’s Demons

Da Vinci’nin hikayesini bir de böyle dinleyelim. Tarihi kurgulayarak harika bir iş çıkarmışlar. Fantastik öğelerin fazlasıyla işlendiği dizi bize dönemi harika yansıtıyor.Henüz 25 yaşında ressam ve mucit olan Da Vinci Floransa’nın en gözde ve en güçlü ailesi olan Mecidi Ailesi ile şehrin savunması konusunda bir anlaşma yapıyor. Papa ve Vatikan’ın sanat ve pozitif bilimlerde her geçen gün ilerleyen bu şehri hedef olarak alıyor. Bir arayışta olan Da Vinci macerasına bizleri de sürüklüyor. Osmanlı ve Roma arasındaki mücadele diziye daha da keyif katıyor.

The 100

Kıyamet sonrası dizilerden bir tanesi olan The 100 listemizde bilim kurgu temasının işlendiği dizi olarak yer alıyor. Dünya’da yaşamın bitmesiyle uzayda kurulan istasyonda insanlar hayatına devam etmektedir. Oksijenin bitmesiyle dünyaya bir ekip yollama kararı alınır. Dünyaya bu uzay istasyonundaki suçluları yollarlar ve yaşanabilir mi sorusunun cevabını almaya çalışırlar. Farklı kabilelerle karşılaşacaklar, yeni keşiflerde bulunacaklar. Keyifli bir dizi…

Designated Survivor

Amerikan başkanı dahil herkese haber verin!

Amerikan başkanı ve meclis üyelerinin ölmesiyle başlayan dizi konut ve kalkınma sekreteri olan Tom Kirkman’ın hiyerarşik sırada başkan atanmasıyla başlar. Koltuklarımıza yaslanıp Amerika’nın terör saldırısı sonrası atanmış başkanın bu krizi nasıl yönettiğini izleyelim. Ardından olaylar hız kesmeden devam edecek. Sürekli politik çarpışmalar ve olmazsa olmaz FBI’ın dahil olduğu olaylar sizleri bekliyor.

Dogs of Berlin

Alman yapımı polisiye gerilim dizisi. Türkiye-Almanya maçı öncesinde Almanya milli takımında oynayacak olan Türk kökenli futbolcu Orkan Erdem’i öldürülür. Olaylar orada kopmaya başlar… Türk Alman ilişkilerinin fazlasıyla işlendiği dizide Berlin’in arka sokakları kaynamaya başlar. Aksiyon hiç bitmiyor. Türkçe konuşulan kısımlarda bir gülümseme geliyor 🙂 Heyecanı hiç bitmeyen konunun güzel işlendiği iyi bir dizi!

Youtube Hesabımız

Sizler için dizi önerilerimizi video haline getirdik. Diğer yazımıza ait olan 6 farklı dizi önerilerinin videosuna Youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Netflix dizi tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz dizi tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir