Listeki Film Tavsiyeleri #2

Netflix’te bulunan filmlerden 8 tanesini sizler için derledik. Her yeni yazımızda yeni 8 film önerisi ile karşınızda oluyoruz. Bu ikinci film tavsiyemiz eğer daha önce bakmadıysanız diğer listemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Spoiler vermeden aktarmaya çalıştık. Umarım seversiniz!

Sizleri daha da bekletmek istemedik ve hemen yeni listemizi oluşturduk. Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

Daha fazla Netflix film tavsiyeleri için sitemize bakmayı unutmayın. Çok daha fazla film,dizi,belgesel tavsiyeleri öneriyoruz. Film tavsiyeleri yazılarımızdan 2.si olan bu tavsiye yazımızda 8 farklı filmi sizler için derledik. Netflix film tavsiyeleri yazımız sizlerle.

1)Uncut Gems

Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden bir tanesi olan Uncut Gems, muhtemelen Adam Sandler’in kariyerinin en iyi performansını içeriyor. New York’un Diamond Bölgesi’nde, borçlarını ödemek için satın aldığı pahalı bir mücevheri takip eden bir Yahudi kuyumcu ve kumar bağımlısını oynuyor. Film, yönetmenleri Josh Safdie ve Benny Safide’nin ustaca bir gerginlik hissi sürdürdüğü yolculuğunu dakika dakika anlatıyor. Ciddi olarak, hemen hemen ilk sahneden son sahneye kadar bu, midenizi düğümlere sokacak ama beyniniz perçinleyecek acayip bir tırknakları kemirten gerilim filmi.

2)Köfte Yağmuru

Film yapımcıları Phil Lord ve Chris Miller, LEGO Movie ve Jump Street filmleri gibi çılgınca eğlenceli filmlerle çıtayı yükseltmeden önce, 2009 animasyon filmi olan Köfte Yağmuru’nu yazdılar ve yönettiler. Film kesinlikle Lord ve Miller’ın diğer filmleriyle aynıdır; karmaşık şakalar, yaratıcı görseller ve en önemlisi gerçek bir şefkat karışımı. Bill Hader, Flint’in vahşi icatlarından biri suyu gıdaya dönüştürmeye başladığında tehlikeye atılan Swallow Falls adlı küçük bir kasabada yaşayan Flint adında bir özenti bilim adamını seslendiriyor, bu noktada kelimenin tam anlamıyla her türlü lezzetli ve devasa yağmur yağmaya başlıyor . Gerçekten her yaş için harika bir film.

3)Django Unchained

Quentin Tarantino’nun bugüne kadarki en başarılı gişe filmi gişe rekorları kıran 2012 Django Zincirsiz. Hikayenin ana konusu, eşi Broomhilda’yı tehlikeli bir plantasyon sahibinden kurtarmak için ekipleri ile ödüllendirdiği bir ödül avcısı tarafından serbest bırakılan Django adlı bir köleyi takip ediyor. . 165 dakika uzunluğunda bu film gerçek bir efsane!!!Her fırsatta ilgi çekici ve eğlenceli .Foxx ve Washington’un oyunculuğu ise bambaşka bu sadece benim basit değerlendirmem değil.Bu oyunculuk “yardımcı” performansı nedeniyle Oscar kazandı.Aynı zamanda Tarantino’nun en duygusal filmlerinden bir tanesi. DiCaprio ise ayrı bir başlık açmak gerekir… Calvin Candie gibi gerçekten ürpertici bir performans gösteriyor.

4)The Social Network

Daha önceki listelerde bu filmi önermediğime inanamadım açıkçası. Gidip tüm listelere baktım ve şuan listemizin 4. sırasındaki The Social Network adlı film tavsiyesi için hemen yazmaya giriştim.

Sosyal Ağ bir başyapıt. Ayrıca tekrar tekrar izlenilebilir filmlerden bir tanesi oluyor benim için. Mark Zuckerberg’in Facebook’un dramatik “başlangıç hikayesini” kullanarak, dünyanın en büyük şirketlerini yöneten insanlar hakkında çok daha büyük bir hikaye… “Facebook” filminden çok daha fazlası. Bu filmde Zuckerberg’in yükselişi ve düşüşü için neredeyse efsanevi bir kalite var – “sonunda buna değdi mi?” gibi sorular sorarsınız. . Trent Reznor ve Atticus Ross’un Oscar kazanan skoru.Performanslar olağanüstü, senaryo mükemmel. Mutlaka izlemelisiniz.

5)Clueless

Clueless’ın hikayesinin ve karakterlerinin, özellikle de 90’lı yılların kültüründe ne kadar dik olduğu göz önüne alındığında, 1995‘te olduğu gibi bugün de komik, çekici ve alakalı kalmasının bir kanıtıdır. Yönetmen Amy Heckerling’in filmi Jane Austen romanı Emma’dan alıntı, ancak modern bir genç duyarlılığa sahip, Alicia Silverstone yeni öğrenci Tai’yi bir makyaj yapmaya karar veren Cher adında güzel ve ayrıcalıklı bir kız oynuyor. Film doğrudan gençlerle neredeyse doğaüstü bir şekilde konuşuyor ve oyuncu kadrosu kesinlikle mükemmel.

6)Jerry Maguire

“Beni tamamlıyorsun” dünyayı bir sebepten dolayı fırtınaya aldı. Yazar / yönetmen Cameron Crowe‘un benzersiz bir şekilde yapılandırılmış 1996 romantik draması Jerry Maguire, tipik “karşıtların ilgisini çek, aşık ol, son” formülünü gerçekten takip etmiyor, çünkü hikaye iki farklı karakterden sonra neler olduğunu görmekle daha çok ilgileniyor . Tom Cruise, kariyerini patlatan ve kendini sadece bir müşteriyle terk eden ünlü spor ajanıdır. Renee Zellweger, ajansında onunla gitmeyi kabul eden tek kişi. İkisi de beklenmedik bir romantizm yaratır ve her iki karakter de birbirlerinin hayatlarında önemli değişiklik dönemlerinde gezinir. Kilometreleriniz, bu ikisinin gerçekten MFEO olduğuna inanıp inanmamanıza bağlı olarak değişebilir, ancak bu “beni tamamla” sahnesi sizi alamazsa, içiniz ölmüştür…

7)Miss America

Netflix belgeseli olan Miss Americana’nın ana karakteri ise Taylor Swift, tipik müzik belgenizden çok uzak. Swift’in müziğine bir kişi olarak o kadar çok odaklanmış değil. Daha spesifik olarak, Swift’in insanların onun hakkında ne düşündüğünü umursamayacağını ve bunun feminist uyanışında ve politik görüşünü halka açık bir şekilde ifade etme kararında nasıl ortaya çıktığını – gerçek zamanlı olarak gördüğümüz uzun yolculuğuyla ilgili bir film. Bazıları filmi çok bakımlı olduğu için canlandıracak ve gerçekte Swift’in belgeselin kişiselleştirilmesinde ne kadar ağır bir el olduğunu anlatmak imkansız. Ancak filmin gerçek içgörü anlarını görmezden gelmek zordur ve Swift’in gezegendeki en ünlü insanlardan biri olarak kiminle bir insan olarak kabul edildiğini izlemek

8)True Story

James Franco ve Jonah Hill’in başrolünde olduğu, eski New York Times yazarı Michael Finkel’in anılarından uyarlanmış bir film tavsiyesiyle sizlerleyiz.

True Story, eski bir New York Times yazarı olan Michael Finkel‘in anılarından uyarlanmış. New York Times’tan henüz ayrılan Finkel, FBI’ın en çok arananlar listesinde bulunan Christian Longo’nun yakalanması ile ilginç olayların içine sürüklenir. Zira, Longo’nun yakalanmadan önce Michael Finkel’in adını ve personasını kullanarak yaşadığı ortaya çıkar. Elimizde hikayenin devamı ile ilgili bir bilgi olmasa da fragmandan birkaç çıkarım yapabilmek mümkün. Yönetmen Rupert Goold, Longo’nun ailesini gerçekten katledip katletmediği ikilemine odaklanmanın yanında, Felicity Jones‘un oynadığı karakteri de devreye sokarak bu gizem denklemine bir parametre daha eklemeye çalışıyor.

Brad Pitt‘in yapımcılığını yaptığı, Jonah Hill, James Franco ve Felicity Jones‘un başrollerde yer aldığı True Story 2015 senesinde izleyiciyle buluştu.Etkileyici isimlerin yer aldığı film merak edenlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Yazımızın sonuna geldik. Netflix dizi tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz dizi tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir