Listeki Film Tavsiyeleri

Netflix’te bulunan filmlerden 8 tanesini sizler için derledik. Her yeni yazımızda yeni 8 film önerisi ile karşınızda olacağız. Spoiler vermeden aktarmaya çalıştık. Umarım seversiniz!

Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

1)ZODIAC

60’lı ve 70’li yıllarda San Francisco’yu terörize eden Zodyak katili, tarihin en kötü şöhretli yakalanmamış suçlularından biri olmaya devam ediyor. David Fincher’ın 2007 yapımı filmi Zodiac suçu çözmeye çalışmaz; bunun yerine, davayı bir katil yakalamaya çalışan üç erkeğin takıntılarına odaklanarak bir karakter çalışması için itici güç olarak kullanır. Kahramanı, San Francisco Chronicle için bulmaca takıntılı bir karikatürist olan Robert Graysmith , katilin gazetenin editörlerine gönderdiği bir mesajı çözme şansını atlıyor. Suç muhabiri Paul Avery ve cinayet dedektifi David Toschi ile birlikte, Graysmith katilin geride bıraktığı ipuçlarını bir araya getirmeye çalışıyor. Uzunluğuna rağmen, Zodiac, güçlü baş rolleri ile filmi izleniebilir kılıyor. Sürükleyici bir gerilim filmi.

2)EL CAMINO

El Camino Walter White’ın eski öğrencisi Jesse Pinkman’ı takip ediyor ve şovun onu bıraktığı yerden devam ediyor: Tutsak tutulduğu yerden, belirsiz bir geleceğe doğru ilerlemek! Jesse yasalardan kaçıyor, zekâsı ve silahından başka bir şey olmadan bir adım önde olmaya çalışıyor. El Camino, Breaking Bad’in çok iyi olduğu çılgın hızına sahip çünkü Jesse bir aksilikten diğerine tökezlemeye devam ediyor… Breakin Bad severlerin kaçırmaması gereken eski duyguları bizlere yansıtan iyi bir film..

3)THE MEYEROWITZ STORIES

Noah Baumbach, Meyerowitz Hikayeleri ile farklılıklarını ortaya çıkarmaya çalışan işlevsiz bir aileyi takip eden esprili, samimi bir drama daha sunuyor. Aile ağacının başı şu anda büyük bir heykeltıraş olan Harold Meyerowitz . Çocukları Danny , Matthew ve Jean hepsi babalarının gölgesinde yaşıyor ve hepsi uzun süre gömülü yükler taşıyor ve kendi kariyerlerinde değer bulmak için mücadele ediyorlar. Meyerowitz ailesi bir gerginlik ağıdır, ipler yavaş yavaş kırılma noktalarına uzanır ve döküm malzemeye layık performanslar verir. Duygusal olarak karmaşık ve keskin bir şekilde yazılmış Meyerowitz Hikayeleri o kadar iyi ki, New York’ta bir başka aile draması olduğunu unutacaksınız.

4)INGLORIOUS BASTARDS

Bazı yönetmenler tek bir tür içinde tüm kariyerlerini devam ettirirler ; Quentin Tarantino görünüşte hepsini denemek için bir arayış içinde. Eski savaş filmlerini çektiği 2009 filmi Soysuzlar Çetesi, kanlı sonuçlarla kesişen Hitler’e suikast düzenlemek için iki ayrı komplo izliyor. İsimsiz Basterds, Nazi işgali altındaki Fransa’da gerilla savaşı düzenleyen ve sonunda Hitler’in kendisine saldırı planlamak için İngiliz istihbaratıyla bir araya gelen Teğmen Aldo Raine liderliğindeki bir grup Yahudi-Amerikan komando. Bu arada, ailesi Naziler tarafından öldürülen Shoshanna adında bir Yahudi tiyatro sahibi, Almanlar tiyatroda yeni bir propaganda filmi göstermeye karar verdiğinde, tüm Nazi katılımının katılımıyla intikam alıyor. Eşit dönüşlerde şiddetli ve komik, Tarantino’nun en iyileri arasında yer alan keskin diyalogla, Soysuzlar Çetesi mükemmel bir savaş filmi.

5)APOSTLE

Gareth Evans’ın yeni korku-gerilim filmi Apostle.1905’te Thomas Richardson kız kardeşinin gizemli bir tarikat tarafından rehin tutulduğu uzak bir ada topluluğu olan Erisden’e gittiğinde başlar. Thomas yeni bir inisiyatif gibi davranıyor ve kız kardeşinin nerede olabileceğine dair ipuçları arayan adayı keşfetmeye karar veriyor. Kült ve yapmak istedikleri fedakarlıklar hakkında daha fazla bilgi edindiği için soruşturması garip dönüşler yapıyor. Apostle sakinleşmeye başlasa da, hızla keder ve şiddet içinde canlanan çılgın bir film haline gelir. Bu, tüm kısıtlamaları rüzgara fırlatan bir korku filmi.

6)THE INVITATION

Eski sevgilinizin yeni partneriyle tanışmaktan daha fazla sinir bozucu çok az sosyal durum vardır. Will’in Daveti’nde öğrendiği gibi, eski sevgiliyle akşam yemeği gerçekten bir kabus olabilir. Film, Will ve kız arkadaşı Kira’nın eski karısı Eden’in evine giderken, yeni kocası David’inakşam yemeği partisi düzenledikleri bir filmle başlar. Yeniden birleşme Will için kötü anıları gündeme getiriyor ve Eden ve David’in bazı yeni arkadaşları ile konukları kederi aşmak için oluşturdukları bir grup olan Davetiyeye tanıttıkça gece daha karanlık bir dönüş yapıyor. Davetiye gergin bir gerilim filmi ve gerginlik bir kez devreye girdiğinde asla pes etmiyor.

7)FYRE

Teknoloji girişimcisi Billy McFarland ve rapçi Ja Rule’nin , Frye Festivali’nin Bahamalar’daki güzel bir adada yemyeşil bir müzik festivalinde olması gerekiyordu.Ziyaretçiler adaya uçmak ve her şeyin tadını çıkarmak için uçuk fiyatlar ödüyorlardı. Fakat festivalde planlanan hiçbir şey yolunda gitmeyecek! Rezalet çadırlar, iğrenç yiyecekler ve ne yeterli malzeme, ne de planlanan gruplar… Fyre, bu çok sinirli olayın nasıl felaketle raydan çıktığı konusundaki gizemi araştırıyor ve işe koyulmasına yardımcı olmak için işe alınan insanlarla yapılan röportajları yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu tuhaf bir beceriksizlik, sahtekarlık ve sosyal medyanın manipülatif gücü hikayesidir.

8)ICARUS

Bryan Fogel’in ilk belgeseli Icarus, dopingin etkilerini belgelemek için bir girişim olarak başladı ve Fogel bir bisiklet yarışında yarışmak için uyuşturucu kullanıyor. Gazetecilik tesadüf eyleminde Fogel, Fogel’i çok daha büyük bir hikayeye yönlendiren bir Rus doktor olan Grigory Rodchenkov ile tanışıyor: Uluslararası sporların geçerliliği konusunda şüphe uyandırabilecek bir Rus, devlet destekli doping programı. Icarus’un arkasındaki hikaye onu tavsiye edecek kadar ilginç; bazı zamanlardaki şişkinliklere rağmen, bu aslında gerçek hayattaki bir politik gerilim.

Yazımızın sonuna geldik. Netflix film tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz film tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir