Listeki Kitap Tavsiyeleri

Selamlar değerli Listeki okuyucuları bugün sizler için 5 farklı kitap önerisi ile karşınızdayım. Çok okunan bu 5 kitabı indirme linkleri ile beraber size sundum. Reklamsız PDF formatında indir butonuna basarak kolaylıkla indirebilir ve okumaya başlayabilirsiniz. Bu 5 kitabı indirdiğim yeri sizlerle paylaşacağım. Bundan sonra gönül rahatlığı ile bu siteden kitapları farklı formatlarda ücretsiz bir şekilde indirip okuyabilirsiniz. Aylık belirli bir kredi sunuluyor. Size verilen kredi miktarı ise ay boyunca gerçekten yeterli oluyor. http://www.hattusa.org sitesinden indirip okuyabilirsiniz. İyi okumalar!

Okunacak binlerce kitap var #EvdeKal #VirüsDeğilKitapYay 🏡

1)Korku- Stefan Zweig

Rahat ve korunaklı bir yaşam süren saygın bir kadın, sekiz yıllık evliliğinden sıkılmış,burjuva dünyasının kozasından çıkarak kendini genç bir piyanistin kollarına atmıştır. Ancak bu gizli ilişkiden haberdar olan bir şantajcının ansızın zuhur etmesiyle , hayatında yeni farkına vardığı bütün güzellikleri yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve kahredici bir korkunun pençesine düşer.

2)Ateş Yakmak – Jack London

En sevdiğim yazar olan Jack London bu listede olmazsa olmazımdı. Direk kapak arkasındaki yazısını aktararak bu keyifli kitabı önermek istiyorum.

Gerçeği gizleyip saklıyorsanız ya da herkesin içinde tüm açıklığıyla ortaya koyamıyorsanız,gerçeğin ne olduğunu bilmiyorsunuz demektir. Ben gerçekle yüz yüze gelmek isterim. Benim öykülerim zalimse yaşamın kendisi de zalim demektir. Oysa ben yaşamı zalim değil de güçlü bulurum ve yapıtlarımda yaşamın bu güçlüğünü yansıtmak isterim.

8 farklı hikayeden oluşan bu kitap sizlere şahane ortamlar sunuyor. İçinde yaşayabileceğiniz bu kitap Alaska’nın dondurucu soğuğunda hayatta kalma üzerine etkileyici ve sürükleyici hikayeler sunuyor.

3)Fareler ve İnsanlar John Steinbeck

Fareler ve İnsanlar,birbirine zıt karakterlerdeki iki mevsimlik tarım işçisinin öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar.

4)Kitap Hırsızı – Markus Zusak

Kitabın görselindense filmine ait fragmanını bırakmak istedim. 574 sayfa romanın geçtiği dönem ve verdiği sıcak hissiyat çok keyifli. Merak uyandıran hayat dolu nefes kesen bir roman!

5)Dava – Franz Kafka

Dünya sahnesine çıkan , yurttaşlık haklarının askıya alındığı , bir sivil itaatsizlik imasının dahi zulümle karşılandığı totaliter rejimlere dair öngörü ve eleştiri olarak yorumlanır. Nazi Almanya’sına dair bir “önsezi” barındırdığı söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir