Mini Dizi Tavsiyeleri

Selamlar Listeki okuyucuları!

Bugün sizlere Netflix üzerinden izleyebileceğiniz mini diziler önerdik. Listemizde 7 tane mini dizi bulunmaktadır. 6 tanesini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Bu 7 farklı birbirinden güzel mini dizileri sizler için derledik. Netflix Mini Dizi önerileri ve tavsiyeleri için sitemize bakmayı unutmayın! Çok daha fazla Netflix dizi tavsiyeleri için sitemize göz atın!

Listeki adlı sayfamız üzerinden diğer dizi ve film tavsiye yazılarımıza bakabilirsiniz. Hatta dizi tavsiye yazılarını her türden listelediğimiz Listeki Dizi Tavsiyeleri 1-2-3-4 olarak şuan hala yenileri için çalıştığımız listelerimiz mevcut. Keyifli dizi önerileri arayanların bakmasını tavsiye ederim.
Listeki Dizi Tavsiyeler 1 ve 3 bizim için daha kıymetli bir kısmı vardı o da bu tavsiye yazılarımızı YouTube platformuna gayet keyifli bir video haline getirdik. Fragmanları sizlere derleyip aktarırken kendi oluşturduğumuz gif ve görselleri de aktardık. Göz atarsanız çok seviniriz!

1)Bodyguard

BBC yapımı diziyi Netflix haklarını satın alarak Netflix platformunda bizlerle buluşturuyor. Ana sayfanıza düşüp izlediyseniz ne mutlu size ama hala izlememiş olanlar varsa bu 6 bölümlük heyecanlı diziyi kaçırmamalı.

Başrollerinde Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Richard Madden ve Keeley Hawes var. David dizinin başlamasıyla birlikte bir trende gerçekleşen bombalı saldırıyı durdurmayı başarıyor. Bu başarısı ile dikkat çekip İç İşleri Bakanının özel koruması olarak atanıyor. Savaş yanlısı bakan ve savaş karşıtı korumanın çeliştiği bir ikili ilişki karşımıza çıkıyor. Aralarındaki gerilim ve tutku bizlere diziyi izlenebilir kılıyor. Duyguların iyi yansıtıldığı dizi kısa olması ve yeri gelip heyecanlı yeri gelip duygusal olarak bize aktarılması sebebiyle oldukça keyifli bir mini dizi.

2)Chernobyl

Listemizde Netflix üzerinden izleyemeyeceğiniz tek dizi var o da Chernobyl. Normalde Netflix Mini Dizi Tavsiyeleri olarak yapacağım listeyi bu dizi için bozuyorum. İzleyenlerin bunu neden yaptığımı biliyordur. Eğer izlemediyseniz Beinconnect üzerinden ya da çeşitli dizi sitelerinden izlemenizi tavsiye ediyorum. Adından da anlaşılacağı gibi Chernobyl dönemini bizlere çarpıcı şekilde yansıtıyorlar. Yayınlandığı dönemde gündeme bomba gibi düşen mini dizi sadece 5 bölümden oluşuyor.

Yaşanan olaylardan uyarlanan bu mini dizi,insanlar tarafından tarihin en kötü nükleer felaketi olan Chernobyl’i bizlere yansıtıyor. Çok iyi araştırılmış ve yansıtılmış.Dizi korku dizisi de diyebiliriz fakat yansıtılan dram gerçekten inanılmaz. Çok iyi yaratılmış ve o yüzden çok başarılı çok konuşulan en iyi dizilerden bir tanesine dönüştü. Bir çok karakter tarafından yaşanan olayı seyrediyoruz ki bu da diziye bambaşka bir atmosfer katıyor. Her karakterin kendine ait önemli bir an yaşaması onun bize yansıtılması muhteşem olmuş. 1986 yılında gerçekleen bu nükleer felaketin dizisini mutlaka izlemelisiniz.

3)When They See Us

Tüyler ürpertici yaşanmış bir olayı bizlere yansıtan Netflix yapımı 4 bölümdülük bir dizi. Oldukça dikkat çeken bu yapım 80’lerin en önemli olaylarından bir tanesini bizlere yansıtıyor.

İnternette olayın anlatımı şu şekilde ;

1989’da dördü 14, biri de 16 yaşında olan Central Park’ta koşuya çıkan Trisha Ellen Meili’ye tecavüz ve darpla suçlanmışlardı.Medyada büyük ses getiren davada yapılan incelemede Trisha Ellen Meili’nin vücudunda 5 gence ait DNA örnekleri bulunamamış ve hiçbir şekilde doğrudan kanıt bulunamamıştı.Ancak 5 genç tecavüz, hırsızlık, darp gibi suçlamalarla 6 ve 13 yıl arasında hapis cezası almıştı.Dönemin iş adamı şimdiki ABD Başkanı Donald Trump ise o dönem New York Daily News’a tam sayfa reklam vererek 5 gencin ‘idam cezası’ alması gerektiğini ve polisleri de göreve çağırdığını duyurmuştu.2002 yılında Matias Reyes adlı tecavüzcünün başka bir suçtan yakalanması ve zanlının Trisha Ellen Meili’ye de tecavüz ettiğini itiraf etmesi ile 5 gencin masumiyeti kanıtlandı ve serbest bırakıldılar.Olay sonrası ‘Central Park Beşlisi’ olarak bilinen Raymond Santana, Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam ve Korey Wise yanlışlıkla suçlandıklarına dair açtıkları davada 40 milyon dolarlık tazminata hak kazandılar.

Diziye geçecek olursak, Amerikalı yapımcı tarafından 4 bölümlük bir dizi olarak bizlerle buluşuyor. Yaşanmış bu hikayenin tekrardan ortaya çıkmasıyla polimikler bitmiyor. Aynı hikayenin yansıtılması ise gerçekten tüyler ürpertici. Çok daha fazla bir şey diyemeyeceğim sanırım mutlaka izlemelisiniz…

4)Russian Doll

Yine Netflix yapımı olan ve ilk sezonu sadece 8 bölümden oluşan dizi oldukça yüksek IMDB puanına sahip. Kısa bölümleri ve farklı bir keyif veren içeriği ile bizleri ekrana bağlıyor. Bu diziyi izlerken çok da düşünmemek gerekiyor. Bir neden sonuç ilişkisi aramamak nasıl olabilir diye düşünmemek lazım sadece zaman geçirmek ve arkamıza yaslanarak diziden keyif almaya bakmalısınız. Komedi dizisi olarak izleyici ile buluşuyor.

Komedi desek de dram yönüyle de ön plana çıkıyor. 36. yaş günü partisini tekrar tekrar yaşarken bu sıkışıp kaldığı döngüden kurtulma çabasını konu alıyor. Parti sonrasında eve dönerken geçirmiş olduğu kaza ile birlikte ölür ve dizi başlar 🙂 Tekrar tekrar aynı şeyleri yaşayan Nadia bu dramatik ama komik süreçte alacağı kararlar ve ne olduğunu anlayamayışı bizlere yansıyor. Eğlenceli keyifli bir yapım!

5)Space Force

Final döneminde izleyerek kendime harika bir katkı sağladığım bu muhteşem mini diziyi önermeden geçemezdim. Netflix yapımı komedi dizisi günümüzü oldukça keyiflendiriyor.

Posterlerinde Friends dizisinden tanıdığımız Lisa Kudrow’u görünce heyecanlanarak açtığım dizide oldukça az sahnesi olması hatta nasıl ya diyerek bizi diziye başlatıyor. General Mark R.Naird’i canlandıran Steve Carell ise başka bir tat katıyor diziye…

Amerika artık işleri uzaya dökmüş ve Uzay Güçlerini kurmaya karar verir. Bu ordunun başına ise General Mark’ı koyarlar. 10 bölümlük komedi dizisi bize duyguları güzeş yaşatıyor. Yeri geliyor politik mesajlar yeri geliyor hayat tecrübelerini aktarıyorlar ama hepsinin sonunda güldürmeyi unutmuyorlar. Komedi severlerin kaçırmaması gereken bir yapım. Çinlilerle mücadelesi , ikili ilişkileri ve çok ta takılmayan bir generalin hayatını seyrediyoruz.

6)Into The Night

Son zamanlarda Netflix platformunda çıkmış en başarılı yapımlardan biri. Oldukça basit bir senaryo ve çekim yeri olsa da bu duyguları harika yansıtan oyuncular var. Bu oyunculardan bir tanesinin de Türk olması daha da çekici kılıyor. Oldukça başarılı performans sergileyen Mehmet Kurtuluş bu dizi sonrasında adından oldukça söz ettirdi.

6 bölümlük Belçika yapımı dizi her bölümü 35-40 dakika gibi sürüyor. Bölümler daha da kısalmaya başlıyor gibi geliyor. Zaman oldukça hızlı geçiyor diziyi seyrederken. Senaryoya değinecek olursak yine bir kitap uyarlaması olduğundan söz ediliyor. Hacek Dukaj adlı yazarın The Old Axolotl adlı romanından esinlenerek oluşturulduğu belirtiliyor.

Konusuna değinecek olursak, dizi oldukça hızlı başlıyor. Bir adamın ne olursa olsun batıya giden bir uçak bileti almasıyla bizleri düşündürüyor. Ardından zamanının kalmadığını belirterek bir uçak kaçırmaya çalışıyor. İçinde kalan yolcuların ne olduğunu anlayamadan kafasına tüfek dayayan bir adamla uçak yolculuğa başlıyor. Tek bir amaç var hayatta kalmak

Güneşin insanlar için tehlike oluşturması sonucunda sadece karanlıkta kalmaları gerektiğini belitiliyor. Güneşten kaçan bir uçak kafilesi ve uçakta oluşan sorunlar. Her bölümde farklı bir sorunla karşılaşıyoruz. Acaba güneşten sonsuza kadar kaçabilecekler mi ? Yoksa bir çözüm üretebilecekler mi ? Gelin hemen soruların cevaplarını izleyerek giderelim…

7)Safe

Dexter ile tanıdığımız Michael C. Hall’ın başrolünde olduğu 8 bölümlük bir Netflix dizisi. Suç,dram,gizem konularının işlendiği dizide yine sonunu beklerken olayı takip etmeye çalışıyoruz. Özellikle polisiye seviyorsanız hemen bu diziye başlamalısınız. Zaten bittikten sonra yeni dizi önerisi için burada olacaksınız.

Zamanın hızlıca aktığı diğer bölüme anında geçip soluksuz bitireceğiniz bir seri. Çok güçlü tatmin edici bir senaryosu var katili tahmin etmek ise dizinin en keyifli yanı. Sürekli fikir değiştirsekte dizinin keyifli kılan yanı da bu olsa gerek.

Konusuna kısaca değinecek olursam, eşinin ölümü sonrasında iki kızıyla hayatını sürdüren Dr. Tom Delaney bir pediatri cerrahı. Kızının gittiği bir partinin ardından ortadan kaybolması ile dizi hız kazanıyor. Kızını ararken kızının erkek arkadaşının da kaybolduğunu fark ediyor. Hem küçük kızı ile bu süreçte iletişimi hem de kızını ararken şaşırtıcı gelişmeler bizleri ekrana kitliyor. Diziyi izlerken tahmin ettiğiniz katil acaba sonunda da aynı kalacak mı ? Yorumlarınızı bekliyoruz 🙂

8)The Woods

Netflix platformuna yeni gelmiş dizilerden bir tanesi. Harlan Coben‘ın aynı isimli romanından uyarlanılmış dizi ,2007 senesinde yayınlanmış olup çeşitli ödüller kazanmıştır. Kitap uyarlamalarını çok sevdiğim için benim de ilgimi çekmişti. Daha da uzatmadan hemen konusuna geçelim. Netflix’te Orman olarak çevrilmiş olan dizinin konusu , 20 yıl önce yaz kampındaki dört genç klasik olarak bir gece yarısı ormana giriyor 🙂 sonrasında ikisi ölü olarak bulunması ve geri kalanından haber alınamaması durumu gerçekleşiyor. Dizi bu olayı kurguluyor.

Suç ,gizem ,korku, gerilim ne ararsan var. Bu kadar duyguyu sizlere sadece 6 bölümde veriyor. Bu listeye göz atan herkes gibi sonuca bu kadar kısa bölümde ulaşmak gayet keyif verici. Kısa bir dizi için harcanan paralar inanılmaz. Dramatik şarkılardan eski şarkılara kadar ekrandakileri zaman geçişlerini çok keyifli yansıtıyorlar. Bu zaman geçişleri dizide en keyif aldığım kısımdı diyebilirim. Özellikle o kadar gerilimden sonra keyifli geliyor. Sonunu görene kadar bekleyin. İyi bir final böyle olur…

Yazımızın sonuna geldik. Netflix dizi tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir en yakın zamanda Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz dizi tavsiyeleri listelerimize başlayacağız. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

4 thoughts on “Mini Dizi Tavsiyeleri

 • 28/06/2020 tarihinde, saat 11:55
  Permalink

  Güzel liste olmuş, Unorthodox adlı dizinin de yer almasını isterdim…

  Yanıtla
  • 28/06/2020 tarihinde, saat 11:57
   Permalink

   Teşekkür ederiz,Mini Dizi Tavsiyeleri adlı listemizin 2. versiyonun da olacağından şüphen olmasın

   Yanıtla
 • 04/07/2020 tarihinde, saat 14:04
  Permalink

  Son ikisi hariç hepsini izlemişim. Son ikiye başlıyorum teşekkürler

  Yanıtla
  • 05/07/2020 tarihinde, saat 10:47
   Permalink

   Yorumunuz için biz teşekkür ederiz, iyi seyirler 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir