Netflix Animasyon Film Tavsiyeleri

Selamlar Listeki okuyucuları. Sizlere Netflix platformunda bulunan animasyon filmlerini liste haline getirdik. Umarım beğenirsiniz.

1) Klaus: Sihirli Plan IMDb: 8,2

Jesper posta akademisinin en kötü postacısı olmasından dolayı Kuzey Kutbunda donmuş bir adaya gönderilir. Fakat adada huzur yoktur, herkes birbiriyle kavgalı ve birbiriyle konuşmamaktadır. Adada kimse mektup yazmadığı için burada Jasper’ın yapabileceği hiçbir şey yoktur. Jesper umudunu kaybetmek üzereyken öğretmen Alva ile yolları kesişir. Sonrasında tek başına yaşayan Klaus ile aradaş olur. Bu dostluklarının gücüyle ada yeniden neşe dolu bir yer haline gelecektir.

2)Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? IMDb: 8,1

Efsanevi Viking dünyasında Hıçkıdık adlı bir genç kabilesinin geleneği olan ejderha avcılığına uyma çabasındadır. Vikingler geceleri ejderhaların saldırmış olduğu Berk adasında yaşarlar ve geçimlerini avcılık ve balıkçılık ile sağlarlar. Ejderhalar geceleri adaya saldırır ve insanların yiyeceklerini çalarlar aynı zamanda da zaman zaman insanları öldürürler. Vikingler ise pes etmeden ejderhalar ile savaşmaya devam ederek o adada yaşamaya devam ederler. Hikaye adada, Hıçkıdık ve Gecenin Öfkesi adlı bir ejderhanın ilişkisini anlatıyor.

3)Hadi Gidelim IMDb: 7,5

Film, vefat eden babalarıyla son bir gün geçirebilmek isteyen İki elf kardeş Lan ve Barley’in başından geçen maceraları mevzu alıyor. Dünyada mevcud bir sihir, iki elf kardeş Lan ve Barley’in babaları ile son kez daha bir araya gelmesini sağlayacaktır. Hatırlamakta dahi zorlandıkları babalarını görebilme şansını eline geçiren kardeşler, bu sıra dışı fırsatı kaçırmamak için ellerinden geleni yapacaklardır.

4)Efsane Beşli IMDb:7,3

Kara ismi ile bilinen kötü ruh, bütün dünyada ki çocukların Noel Baba, Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Frous’a karşı olan inançlarını yok etmeye çalışıyordur. Bir anda ortaya çıkan Kara, çocukların inandığı düşsel karakterleri yok ederek, bütün dünyaya sadece korkuyu hissettirmek ister. Ay Dede tarafından görevlendirilen beş ölümsüz bekçi, güçlerini birleştirerek birlikte Kara’ya karşı mücadele edecektir. Artık tüm evlatların inançları ve hayalleri Ölümsüz Efsane Beşliye bağlı olacaktır.

5)Evim IMDb:6,6

Yaptığı hatalar sonucu kendi halkı ve düşmanları tarafından kovalanan sevimli karakterimiz Of ve Dünya’da annesini arayan genç kız Lüle’nin başından geçen maceraları mevzu alıyor. Of, düşman ırkına halkının ve kendisinin yerini ifşa edince başı büyük belaya girer. Ancak sempatik dostumuz kurtulmanın tek yolunu Lüle isimli genç bir kızdan yardım almakta bulacaktır. Artık her iki karakterimizi de, dünyanın her yerine gidecekleri son derece enteresan ve keyifli bir yolculuk bekliyordur.

6)Moana IMDb:7,6

Moana, Antik Polinezya’da ki bir kabilede yaşayan güçlü, cesur ve sevinçli genç bir kızdır. Küçüklüğünden bu yana doğa ile iç içe yaşayan Moana, yaşadığı yaşamdançok keyif alıyordur. Ancak yarı tanrı diye tabir edilen Maui’nin yaptığı lanet, Moana’nın adasına dek ulaşmıştır. Elbette ki Moana, bu vaka karşısında boyun eğmemeye karar kılmıştır. Güney Pasifik okyanusundan yola çıkan yürekli genç kızımızın tek amacı, yarı allah Maui’yi bulmak ve laneti sonlandırmak olacaktır.

7)Otel Transilvanya IMDb:7,1

Karısı insanoğlu tarafınca öldürülen Dracula, ondan geriye kalan tek sahip olduğu olan kızının üzerine titremektedir. Onu, insanların fenalık dolu dünyasından uzak tutmak için insanların ulaşamayacağı bir yere devasa bir otel yaptırır. Kendisi bütün müşterileri muhtelif canavarlardan oluşan bu oteli işletirken, kızını da yanından hiç ayırmaz.Küçük vampir Mavis 118 yaşına basar ve artık yetişkindir. Bir yetişkin olarak tek yapmak istediği; otelin dışına çıkıp yaşıtlarıyla tanışmaktır. Babası Dracula, onu daha çok otele hapsedemeyeceğini anladığında bir plan yapar. Otelde çalışan zombileri insan kılığına sokarak, kendi tasarladığı bir köye yerleştirir ve Mavis vardığında onu korkutmalarını söyler. Yaşadığı hayal kırıklığı Mavis’i bir müddet daha otelde tutmaya yetecektir, ta ki Jonathan isminde bir insanın yolu Otel Transilvanya’ya düşene dek…

8)Çılgın Hırsız IMDb:7,6

Son yılların en başarılı ve eğlenceli animasyon filmlerinden bir tanesi olan Çılgın Hırsız, 2010 yılına damga vuran bir yapımdır. Filmin konusu; Minionlar ve minik Agnes tatlı ve iyilik dolu karakterlerdir. Kötü erkekrolünde de Gru, Dr. Nefario hain planlar oluşturmaya devam etmektedir. İyilik mi kazanacak yoksa kötülük mü? İşte, olayın iç yüzünü en iyi özetleyen bu güzel animasyon filmini ne olursa olsunöneri etmekteyiz.

9)Fare Şehri IMDb:6,6

Fare Şehri’nde kahramanımız Roddy, Londra’da son aşama lüks bir evde, refah içinde bir yaşam sürmektedir. Uzun zaman, kendisine hizmet eden görevlilerin çemberinde şaşalı bir yaşamı olmuştur ki bunun aksi bir durumu hayal bile edemez. Ancak yaşambazen sürprizlerle doludur. Ansızın mutfaktaki levyeden fırlayan bir lağım faresi olan Sid, yaşamını alt üst edecektir. O, şimdi bu lüks yaşamı yaşamak için sıranın kendisinde olduğundan emindir. Bu iki karakter birbileri ile savaşırlarken Roddy bir anda yenilir ve Fare Şehri’nde bulur kendisini. Orada kurtulup eve geri dönmek esas maceranın ta kendisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir