Netflix Anime Tavsiyeleri

Netflixte bulabileceğiniz animeleri sizler için derledik! Derlerken zorluk çektiğimiz kısımlardan bir tanei orjinal adı ile ingilizce adı arasında kalmamızdı… Netflix’te karşımızıa çıkan şekilde yazmayı tercih ettik. Netflix çok fazla Anime içermesede bu tavsiyeler kesinlikle izlemeniz gereken harika yapımlar…

1)The Seven Deadly Sins

En sevdiğim animelerden bir tanesi ile başlayalım listeye. Netflix platformu sayesinde denk gelmem şaşırtıcı olsa da bu animeyi izlemeden geçmemelisiniz. Zalim bir imparatorluğun egemenliği altında, genç bir kılıç ustası olan Tatsumi, yoksulluğa kapılan köyünü kurtarmak için evini terk eder. İmparatorluk tarafından öldürülmüş, beyni yıkanmış ve eğitilmiş bir suikastçı olan Akame adında bir kızla tanışır. Akame, Teigu adlı özel silahlar kullanan “Gece Saldırısı” adlı gizli suikastçı grubunun bir üyesidir. Tatsumi ve Night Raid üyeleri birlikte yozlaşmış imparatorlukla yüzleşir.

2)Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Faşist ideoloji tarafından her zamankinden daha sıkı tutulan bir dünyada, Fullmetal Simyacı: Kardeşlik esastır. Bu gişe rekorları kıran zengin karakter ilişkileri, ışık ve büyü için bravura gösterileri ve gerginlikle titreşen bir arsa üzerinde yükselir. Kardeşliğin kahraman kardeşleri Ed ve Al, kozmos ölü annelerini diriltmeye çalıştıkları için onları cezalandırdıktan sonra bedenlerini yenilemek için filozofun taşını arayan simyacılar. Bu arada, çalıştıkları otoriter hükümetin – “Fuhrer” adlı bıyıklı bir kılıç ustası tarafından yönetilen Taş için kendi uğursuz planları var. 64 bölümde, Kardeşlik asla etik dışı bilimsel deneylerin, yabancı düşmanlığının, devlet şiddetinin ve daha fazlasının sonuçlarını ortaya çıkarmak için felsefeyi kullanmaz. Ayrıca karanlığını bol mizahla dengeler.

3)Death Note

Sanırım Anime sevmeyenlerin bile duymuş hatta izlemiş olduğu efsane bir seridir. Listemizde olmazsa olmazı, belki yeni başlayan okuyucularımız vardır diye ekliyorum. En iyi gizem serilerinden bir tanesi olan Death Note bir ölüm defterine ismi yazılan kişinin ölmesine sebep olan bir defter ve bunu kullanan kişinin hikayesiyle başlar. Dikkat çekmeye başlayınca onu araştırmak için gelen dedektifle akıl almaz bir kedi fare oyunu başlar. Sürükleyici kimi zaman eğlenceli kimi zaman karanlık temasıyla sizleri bağlıyor.

4)Sword Art Online

Sao bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Kullanıcının beynini kullanarak beş duyusunu uyaran bir sanal gerçeklik kaskı olan Nerve Gear ile oyuncular, akıllarıyla oyun içi karakterlere bağlanırlar. Oyuna bağlanan devasa oyuncu kitlesi bir anda kendini oyun içinde sıkışmış halde bulurlar. Oyundan çıkış yapabilmek için 100. kattaki son patronu kesmeleri gerekmektedir. Ana karakterimiz Kirito bizlere oyun nedir nasıl oynanılır gösterecektir. Bu animeden sonra MMO RPG oyunlarına başlamanız muhtemeldir. Hem romantizm hem de konusuyla farklı bir bağ kuran anime diğer sezonlarında çok ta çekici gelmiyor. Ama asıl konusu ve sahneler gerçekten iyi.

5)Blue Exorcist

Netflix sayesinde denk geldiğim bir anime daha Ao no Exorcist! Ana karakterimiz Rin çocukken ebeveynlerini kaybediyor. İkiz kardeşi ile birlikte bir Exorcist olan Shiro tarafından evlatlık olarak bir kiliseye alınıyorlar. Rin aslında kim olduğunu farkedecek ve özel güçlerini iyilik için kullanmaya başlayacak. Sorunlu bir çocukluk geçiren rin ve kendisinin tam tersi olan çalışkan ikiz kardeşi ile birlikte özel bir akademiye başlar. Yeni arkadaşlarından kendi özel kimliğini nasıl saklayacak özel güçlerini nasıl kullanacak ve asıl babasının kimliği gibi gizemli sürükleyici bu anime sizleri diğer bölümlere otomatik yönlendirecek!

6)Akame Ga Kill!

Efsane animelerden bir tanesini daha Netflix üzerinden izlemek mümkün!

Bir suikast grubunun fazla iyi sahneleriyle yansıtılmasını izliyoruz. Aslında Mangasının çok daha iyi olmasından dolayı beğenilmese de çarpıcı karakter ve sahneleriyle iyi bir anime. Grup yozlaşmış krallığa karşı duruyor. Fakat entrikalar asla bitmiyor. Aksiyonun hız kesmeyeceği sürekli süprizlerle kaşılaşacağınız iyi bir seri.

7)One Punch Man

One Punch Man’ın histerik, aksiyon dolu sosunun sırrı: kahramanı Saitama’nın çeyrek yaşam krizi, kendisine gelen her rakibi kolayca onarabilen, ancak yine de tatminsiz ve yolsuz hisseden bir kahraman. Herhangi bir düşmanı tek bir yumrukla yenebildiğinizde (bu çok basit bir kibir), oradan nereye gidiyorsunuz? Bir Punch Man bize Saitama’yı, dünyayı parçalayan dövüş sahneleri ve Saitama ve Genos’un girmeye çalıştığı sıralı kahramanlardan oluşan bir organizasyonun makinelerinin yanı sıra cyborg mentisi Genos’un gözüyle bu soruyu cevaplamaya çalıştığını gösteriyor.

8)7 Seeds

Eğer dünya sona ermiş ve geride kalmış olsaydınız, aslında, insanlığın hayatta kalması için son umudunda B-takımı için seçildiğiniz bilgisine nasıl tepki verirdiniz? 7 Tohum kahramanı, doğa ve sel tarafından geri kazanılan dev böceklerin ve şehirlerin dünyasında gezinirken uğraşırlar. Gizemli işleyiciler tarafından yönlendirilen ve hayatta kalmaya veya ölmeye zorlanan, bir zamanlar su altında olduğunu bildikleri Nagasaki’yi fark ettikleri bir sahnede olduğu gibi aniden tanımadıkları yerlerle dolu bir Japonya’yı dolaşıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir