Netflix Party(Teleparty) Nedir ? Nasıl Kurulur ?

Pandemi döneminde hepimiz evde sıkıldık arkadaşlarımızla buluşamıyoruz sohbet ve farklı aktivitelerde bulunamıyoruz. Tek yaptığımız dizi film izlemek oyun oynamak oldu açıkçası.. Netflix party ise bu evde dizi film izleme sürecini bir adım öne atarak eğlenceli kılıyor. Arkadaşlarımızla aynı anda izleyip sohbet kısmından yorumlayıp sohbet edebiliyoruz. Filmlere dizilere farklı bir bakış açısı ve zaman geçirmek üzerine harika bir eklenti. Peki Netflix Party(Teleparty) nasıl kullanılır ? Detaylar yazımızda…

Yazımıza güncelleme zamanı gelmiş. Netflix Party artık Teleparty ismiyle kullanılmaktadır. Teleparty adı üzerinden ulaşacağımız eklentinin linklerini güncelledik. Fakat değişen hiçbir şey yok! Kullanılımı, yüklemesi aynı şekilde devam etmektedir.

Netflix Party(Teleparty) bir Chrome eklentisi. Evet farklı tarayıcılarda şuanlık kullanamıyoruz.

Arkadaşlarınızla birlikte bu eklentiyi ücretsiz bir şekilde kurup beraber izlemeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle herkesin Netflix hesabı olması gerekiyor.

Uzantı, sizin ve arkadaşlarınızın eş zamanlı olarak gösterime geçiriyor. Davet edilen gruptaki herkesin filmleri duraklatmasına, oynatmasına, ileri veya geri sarmasına izin veriyor.

Netflix Party(Teleparty) Chrome eklentisi indirmek için Google Web Store’dan eklentinin tüm cihazlara indirilmesi ve kurulması gerekiyor.

Bu aşamanın ardından pop-up şeklinde çıkan “Netflix Party(Teleparty) eklensin mi?” kutucuğunda “Uzantı ekle” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra Netflix Party(Teleparty) eklentisi tarayıcınıza eklenmiş olacak.

Netflix Party(Teleparty) Chrome eklentisini kullanmaya başlamak için Netflix platformunda oturum açmanız gerekiyor. Netflix hesabınızda oturum açtıktan sonra arkadaşlarınızla birlikte izlemek istediğiniz içeriği açıp Chorme’a eklenen NP(Artık TP) eklenti butonuna tıklamanız gerekiyor. Kırmızı buton, arama çubuğunun sonunda kırmızı renkli olarak beliren “TP”harflerinden oluşuyor.

https://www.netflixparty.com/ Adresinden eklentinin sayfasına ulaşabilirsiniz. Web sitelerinin uzantısı hala değişmedi ve netflixparty olarak ulaşılabilmektedir.

https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-party-is-now-tele/oocalimimngaihdkbihfgmpkcpnmlaoa Bağlantısından ise eklentiyi direk indirebileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz.

Biz de bu zor günlerde farklı bir aktivite yapmak istedik. Her pazar akşam saat 21.00’da takipçilerimizle beraber Netflix Party üzerinden beraber film izleyeceğiz. Haftalık hangi film izleyeceğimizi Twitter hesabımız üzerinden anket ile karar veriyoruz. Her pazar Listeki Film gecesinde görüşmek üzere!

İyi Seyirler Listeki!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir