Rush(Zafere Hücum) Film İncelemesi

Selamlar Listeki okurları! Netflix film incelemelerinde bugün Rush(Zafere Hücum) filmini önereceğiz. Spoiler olmadan konusuna değinip, film hakkında konuşacağız. Gerçek hayattan uyarlanmış, hatta konusu aynı işlenirken oyuncuların da bu kadar benzerliğiyle şaşırtan bir film. Filmi daha önce konusunu bildiğimden izlemek istememiştim. Fakat filmi öyle güzel yorumlayıp birleştirmişler ki daha önce izlemediğime pişman oldum. Hemen ardından da yazı olarak paylaşmak istedim. Daha da uzatmadan “Rush” film önerisine geçelim. Rush(Zafere Hücum) konusu, film incelemesi, spoiler olmadan netflix film önerisi sizlerle!

Rush(Zafere Hücum) Oyuncuları

  • Daniel Brühl => Niki Lauda
  • Chris Hemsworth => James Hunt
  • Olivia Wilde => Suzy Miller
  • Alexandra Maria Lara => Marlene Lauda
  • Pierfrancesco Favino => Clay Regazzoni
  • David Calder => Louis Stanley
  • Natalie Dormer => Nurse Gemma
  • Stephen Mangan => Alastair Caldwell
  • Christian McKay => Lord Hesketh
  • Alistair Petrie => Stirling Moss

Rush(Zafere Hücum) Konusu

Rush(Zafere Hücum), 1976 yılında iki yarışçının arasındaki ezeli rekabeti konu olarak alıyor. Niki Lauda ve James Hunt’un kıyasıya mücadelesini hem yarış içinde hem yarış dışında inanılmaz iyi şekilde beyaz perdeye yansıtılıyor.

James Hunt daha çok eğlenceye düşkün, vurdum duymaz ve çalışma disiplinine sahip olmayan bir yarışçıdır. Hunt kendi yeteneğine güvenen biridir. Hayatı daha umursamaz yaşayan işini rakibi Niki kadar ciddiye almayan biridir. Niki Lauda ise disiplinli, çalışmayı seven ve kafası çok çalışan zeka ile yeteneğin birleştiği bir adamdır.

Formlula 3’te başlayan rekabet yolculuğu Formula 1 ile devam edecektir. Grand Prix yarışlarında kıyasıya mücadeleler sonucunda ilk sene Niki’nin gerisinde kalan Hunt daha fazla çalışmak ve dünya şampiyonu unvanını almak ister. Aralarındaki yoğun rekabet, dışarıdaki yaşamları, kişisel hayat ve düşüncelerinin de yansıtıldığı filmde hız tutkusunu bize çok güzel şekilde anlatmaktadır. Yaşanan aşklar, seçilmiş hayatlar ve başarıların öyküsü…

Bir taraf tutmanın zor olduğu mantık ile heyecanın yarıştığı yaşanmış bir öykü. Özellikle oyunculuk harika. Oyuncular gerçek hayattaki Niki ve James’e çok benzemiş. Gerilimi, heyecanı, pistteki o tutkuyu bizlere çok iyi yansıtıyor. O zamanlarda yarışlardaki %20 ölüm tehlikesini gözlerimizle görüyoruz ve her yarışın ne kadar zorlu ve gerici olduğunu da seyrediyoruz. Yaşanan kaza ve sakatlıklara çok değinmeden yazıyı bitiriyorum. İzlemediyseniz Zafere Hücum 🙂

Rush(Zafere Hücum) Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir