Sağlıklı ve Mutlu Yaşam İçin 10 İpucu

Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi var demektir. Hayatımızı sağlıklı ve mutlu yaşamak için yapmamız gerekenler basit. Her şeyimiz var demek için bu 10 ipucunu uygulamalıyız.

1)Öncelikle yemek yiyin

En iyi diyetin, bu gezegendeki zamanımız açısından en uzun süre yediğimiz gıdalara dayalı olduğunu gösterir. Bunlar, yemek için geliştirdiğimiz ve en iyi adapte olduğumuz yiyeceklerdir. Çalışmalar, meyve, sebze, fındık ve tohumların yanı sıra et, balık ve yumurtadan oluşan bir ilkel diyetin, kilo kontrolü, kalp hastalığı ve diyabet gibi hastalıkların risk belirteçlerinde iyileşme için en iyisi olduğunu göstermektedir. Bu ilkel gıda felsefesi, pazarlama yutturmacası ve diyetle ilgili yanlış bilgileri kesmenize , hızlı ve güvenli bir şekilde sağlıklı gıda seçimleri yapmanıza olanak tanır.

2) Su için!

Su vücudun üçte ikisini oluşturur ve çözücü, besin taşıyıcısı, sıcaklık regülatörü ve vücut detoksifikatörü gibi çok sayıda işlevi yerine getirir. Hidrasyonun sürdürülmesi, zihinsel uyanıklık dahil olmak üzere canlılığımız ve enerji düzeylerimiz üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir. Gün boyunca idrarınızı açık sarı renkte tutmak için yeterli su içmeyi hedefleyin.

3) Dikkatli yiyin

Hızlı tempolu dünyamızda, dikkatiniz dağılmışken yemek yeme ve ihtiyaç duyduğumuzdan daha fazla gıdada kürek çekme eğilimi olabilir ve aynı zamanda mutfak keyfini kaçırmayın. Birçoğumuz dikkatli yemekten fayda göreceğiz. Burada düşünülmesi gereken bazı şeyler dikkati dağıldığında yemek yemekten kaçınmak, daha yavaş yemek yemek ve yiyecekleri düzgün bir şekilde tatmak için zaman ayırmaktır. Odaklanmak için özel bir şey, yiyeceklerinizi iyice çiğnemek – sadece yiyeceklerin tadını çıkarmamıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sindirim sürecine de yardımcı olur.

4) Yaz aylarında bol güneş ışığı alın

Güneş ışığı ve ciltte yapabileceği D vitamini, çeşitli kanser, kalp hastalığı, multipl skleroz ve osteoporoz riskinin azaltılması da dahil olmak üzere vücut için geniş bir fayda yelpazesi ile ilişkilidir. yanı sıra geliştirilmiş bağışıklık fonksiyonu. Genel bir kural olarak, D vitamininiz gölgemiz vücut uzunluğumuzdan daha kısa olduğunda, yani güneş gökyüzünde yüksek olduğunda yapılır. Yanmadan kaçınılması gerekirken, optimum sağlık için mümkün olduğunca güneş ışığına maruz kalın.

5) Kış Aylarında

Kışın düşük güneş ışığı seviyeleri ruh halimizin kararmasına neden olabilir. Dışarısı soğuk olsa bile, kışın dışarıda hafif bir ışığa maruz kalmanın parasını öder. Başka bir seçenek, güneş ışığı simülasyon cihazına yatırım yapmak ve bunu Ekim’den Mart’a kadar her gün kullanmaktır.

6) Yeteri kadar uyuyun

Uyku, zihinsel ve fiziksel enerjiyi optimize etme yeteneğine sahiptir ve optimal uyku seviyeleri (gece yaklaşık sekiz saat), kronik hastalık riskinin azalması ve uzun ömürlülük ile bağlantılıdır. Optimum miktarda uyku almanıza yardımcı olabilecek basit bir strateji daha erken yatmaktır. Saat 22.00 veya 22.30’a kadar yatmak, kısa ve uzun dönemli sağlığınız ve refahınız açısından potansiyel olarak yararlı bir yatırımdır. Bilgisayarı kapatmak veya akşam erken saatlerde TV’yi kapatmak daha erken uyku için zaman ve alan yaratmak için yeterlidir.

7) Düzenli yürüyün

Yürüme gibi karmaşık olmayan ve düşük etkili bir şey de dahil olmak üzere aerobik egzersiz, kronik hastalıklar, anksiyete ve ruh halini iyileştirici etkilerin azaltılması da dahil olmak üzere vücut ve beyin için çeşitli faydalarla ilişkilidir. Her gün yaklaşık 30 dakika tempolu yürüyüş yapmayı hedefleyin.

8) Direnç egzersizi yapın

Direnç egzersizi kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur ve vücudu güçlendirir. Bu, yaşlandıkça, engellilik riskini azalttığı ve düştüğü için özel bir önem taşır. Evde, bas-up, mekik ve ağız kavgası gibi çok faydalı egzersizler yapılabilir. Ev rutininizi diğer egzersizlere de genişletmek için bir Dyna-Band veya dambıl yatırım yapın.

9) Rastgele iyilik eylemleri uygulayın

Rastgele iyilik eylemleri gerçekleştir,rastgele iyilik eylemleri alıcılar ve alıcılar için iyidir. İlgilendiğiniz veya temasınızı kaybettiğiniz birine hızlı bir çağrı -kısa mesaj gönderebilir veya diğer bir sürücüye biraz dikkat gösterebilirsiniz.Bir tren veya otobüste koltuğunuzdan vazgeçebilirsiniz.Bir kişi için öğle yemeği satın alabilirsiniz.İçinizden gelerek sevdiğinize bir demet çiçek verebilirsiniz.

10) Takdir sanatını uygulayın

Günümüzde yaşam, istek uyandırma eğilimindedir ve kendimizi, birçoğu maddi olabilecek sürekli artan hedefler listesinin peşinde kolayca bulabiliriz. Bazılarımız, sahip olmadığımız şeylere değil, ne yaptığımıza odaklanmak için daha fazla zaman harcayabiliriz. Arkadaşlarımız ve ailemizden güzel bir manzaraya veya gün batımına her şey için teşekkür ederek ruh halimizi iyi tutabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir