Sevgili ile İzlenebilecek 8 Romantik Film Tavsiyesi

Selamlar Listeki okurları!

Duygusal Film Tavsiyeleri yazımızdan sonra bir de romantik film öneri listesi oluşturalım dedik. Romantik filmler denince de aklımıza ilk olarak eşimiz sevgilimiz ya da sevdiğimiz insanlarla beraber izlediğimiz filmler geliyor. Bu yüzden bu başlık altında sizlere romantik filmleri derledik.

En iyi romantik filmlerin yer aldığı birbirinden duygusal sizleri ekrana bağlayacak aşk dolu filmler sizleri bekliyor. Belki bir iki kadeh şarap yanında özenle hazırlanmış atıştırmalıklar ya da klasikleşmiş kahve ve battaniye altında keyifli bir film izlemek kadar güzeli yok. Sevgili ile izlenebilecek romantik film listemiz sizlerle.

1)Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Jim Carrey ve Kate Winslet, birbirlerinin anılarını silmek için bir yöntemden geçen bölünmüş bir çiftin hikayesini izleyen bu metafizik kayıp aşk yolculuğunda başrolde. Film, klasik bir Charlie Kaufman senaryosuna sahip.Zihninde ortaya çıkan yolculuk ve Clementine ile geçmişinin anıları, basit bir romantik komedinin sağlayabileceğinden daha dokunaklı bir şeyle sonuçlanıyor.

2)Before Sunrise (1995)

Before Sunrise üçlemesinin ilk bölümü , Before Sunrise, bir trende buluşan ve Viyana’da bir gece için yola çıkmaya karar veren genç bir adam ve kadının tuhaf aşkını konu alıyor. Sınırların zorladığı mükemmel bir aşk hikayesi olan bu film sizi sersemletecek ve nereden geldiğini bilmek sizi rahatlatacak.

3)Shape of Water (2017)

Guillermo del Toro hakkında bir şey biliyorsanız, o zaman fantastik yönetmenin bir aşk hikayesini nasıl ele alacağını tahmin edebilirsiniz. Ayrıca, elbette hayal edebileceğinizden daha güzel ve eşsiz olacak. Shape of Water, bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışan dilsiz kadın Elisa’nın kendisini laboratuvarın çok gizli örneğine, amfibi bir yaratığa aşık bulurken anlatıyor. Bu film, aşkın tüm şekil ve boyutlarda ortaya çıktığının gerçek bir kanıtıdır.

4)Slumdog Millionaire (2008)

Yönetmenliğini Danny Boyle’ın üstlendiği Slumdog Millionaire, Jamal Malik’i öksüz çocukluğundan Hindistan’ın “Who Wants to Be a Millionaire?” Malik’in her şeye rağmen yolculuğunun belki de en hareketli konusu, çocukluk aşkı Latika ile bir gün yeniden bir araya gelme kararlılığıyla yaşamasıdır. Dev Patel’in inanılmaz uzun metrajlı lansmanı ile övünen film, duygusal açıdan sürükleyici olduğu kadar görsel olarak da göz kamaştırıcı.

5)Portrait of a Lady on Fire (2019)

2019’un sonunda gerçekleşen film festivalinin favori filmlerinden bir tanesi olan bu film ödüle aday gösterildi.Evliliğin bir parçası olarak bir kadının portresini yapmak için uzak bir adaya seyahat etmekle görevlendirilen bir kadını anlatıyor; tabii ki beklenildiği gibi aşık olur ve yasak bir aşk başlar.

6)A Star Is Born (2018)

Yetenekleri aracılığıyla bir araya getirilen ve şöhretle parçalanan insanlar hakkında bir hikaye arıyorsanız,bu film size göre!

Yetenekli ancak bilinmeyen Ally’yi keşfedince düşüşün eşiğine gelen bir country müzik yıldızı olan Jackson Maine’i konu alıyor. Jackson Maine, kariyerinde düşüş gösteren bir müzisyendir. Henüz keşfedilmemiş genç bir yetenek olan Ally ile tanışır ve ikili birbirlerinden hemen etkilenir. İkili tutkulu bir aşk yaşamaya başlar ve Ally’nin yeteneğinin farkedilmesi için çalışan Jackson onu sahnenin büyülü dünyası ile tanıştırır. Jack Ally’yi şöhrete kavuşturduktan kısa süre sonra ise Ally artık ünlü bir müzisyen olmuştur. Jack, Ally’nin kariyerinin hızla kendisininkini gölgede bıraktığını fark eder. Kaybolan ihtişamını geri kazanmaya çalışan Jack bu süreçte içsel şeytanlarıyla da yüzleşmek zorunda kalacaktır.

7)Anna Karenina (2012)

Oyun yazarı Tom Stoppard, Leo Tolstoy’un ünlü romanını uyarladı ve yönetmen Joe Wright, hikayeyi bir filmden çok bir tiyatro prodüksiyonu gibi gösteren yeni görsel kıvrımlar ve dönüşler veriyor. Hikaye, Rus toplumunun üst kademelerini ve kalp meselelerinin bir kişinin sosyal duruşunu nasıl değiştirebileceğini izliyor.

8)Brokeback Mountain (2005)

İkisi de sert koşullar altında yaşayan bir çiftçi bir de kovboyun yolları bölgedeki Brokeback Dağı’nda kesişir. Bu dağdaki çiftlikte tanışan ikili arasında zamanla bir çekim oluşur ve günlerini birlikte geçirmeye başlarlar. Bu birliktelik son derece içten ve duygusal bir boyut kazanır…

Hem Heath Ledger hem de Jake Gyllenhaal, Wyoming’in vahşi doğasında gizlice bir ilişki yürüten iki kovboy tasviriyle Akademi Ödülü adaylığı kazandı. (Kaybettiler, ancak yönetmen Ang Lee ödülü eve getirdi.)

Romantik filmleri derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Netflix dizi veya film tavsiyeleri olarak sıraladığımız diğer yazılarımıza göz atabilir Netflix’te olmayan farklı platformlarda izleyebileceğiniz dizi ve film tavsiyeleri listelerimize devam edeceğiz. Yazımızı paylaşıp bizleri takip ederseniz çok seviniriz. Yolun başında olan öğrenci topluluğu olarak yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir